Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВІДБОРУ У СИСТЕМІ ТРУДОВОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ

МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВІДБОРУ У СИСТЕМІ ТРУДОВОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ

Назва:
МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВІДБОРУ У СИСТЕМІ ТРУДОВОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ДЕФЕКТОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
ТОВСТОГАН ВОЛОДИМИР СВЯТОСЛАВОВИЧ
УДК : 377.121.22:376.42
МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО
ВІДБОРУ У СИСТЕМІ ТРУДОВОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ
13.00.03 - корекційна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
педагогічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті дефектології АПН України
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Мерсіянова Галина Миколаївна, Інститут дефектології АПН України, лабораторія олігофрено-педагогіки
Офіційні опоненти: | - доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України Синьов Віктор Миколайович, Київський інститут внутрішніх справ та соціальної педагогіки
- кандидат психологічних наук Корнієнко Анатолій Антонович, Інститут соціальної та політичної психології АПН України, заступник директора
Провідна установа: |
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, кафедра олігофренопедагогіки,
м. Київ
Захист відбудеться “_25__” червня 2002 р. о _14__ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті дефектології АПН України за адресою: 04060, Київ, вул. М. Берлінського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту дефектології АПН України.
Автореферат розісланий “_24 ” травня__ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А. Колупаєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За роки незалежності в Україні визначено нові пріоритети розвитку освіти згідно з Національною програмою “Освіта (Україна - ХХІ століття)”, Законом України “Про освіту”, Програмою “Діти України” та ін. Однією з багатьох проблем, що постали перед педагогічною наукою і вимагають свого вирішення, є проблема професійного визначення шкільної молоді для успішної інтеграції її в суспільство. Недостатній життєвий досвід школярів і недостатні знання про власні психофізіологічні та особистісні якості суттєво ускладнюють розв’язання цієї проблеми.
Особливої ваги набуває зазначена проблема в дефектології, де пріоритетним має стати питання становлення особистості учня відповідно до його психофізичних та інтелектуальних можливостей.
Теоретичні та практичні аспекти професійного відбору як засобу підвищення ефективності трудової підготовки учнівської молоді у загальній психології та педагогіці висвітлені у працях О.О.Вайсбурга, К.М.Гуревича, Є.О.Клімова, С.О.Косілова, Г.С.Костюка, М.Д.Левітова, Л.О.Леонова, Є.М.Павлютенкова, К.К.Платонова, Б.О.Федоришина, В.В.Чебишевої та багатьох інших дослідників. Проте наявні психофізіологічні особливості розумово відсталих учнів не дозволяють здійснити пряме перенесення одержаних даних професійного відбору із загальної педагогіки в умови допоміжної школи. У спеціальній педагогіці та психології проблема професійного визначення учнів допоміжної школи розглядається у працях І.Д.Беха, В.І.Бондаря, Г.М.Дульнєва, І.Г.Єременка, Е.О.Ковальової, А.А.Корнієнка, С.Д.Максименка, Г.М.Мерсіянової, Б.І.Пінського, В.М.Синьова, О.П.Хохліної та ін. Зокрема, вченими-дефектологами розкриті загальні питання даної проблеми, визначене місце професійного відбору школярів в системі трудової підготовки.
Наукові дослідження та практика роботи допоміжних шкіл свідчать, що особливості психофізіологічного розвитку розумово відсталих школярів не дозволяють ставити питання щодо вільного вибору професії самим учнем, як це відбувається в масовій школі: вади розвитку та властиве учням некритичне мислення ускладнюють самостійне оцінювання власних можливостей. Результати досліджень Й.О.Бодемана, В.Ю.Карвяліса, С.Л.Мирського, К.М.Турчинської та ін. доводять, що відповідно організоване педагогічне управління значною мірою сприяє вирішенню проблеми професійного визначення школярів.
Проте деякі важливі аспекти здійснення профвідбору в допоміжній школі вимагають подальшого теоретичного дослідження та практичного вирішення, зокрема: визначення та розвиток професійно важливих якостей, що забезпечують учням успішне опанування робітничої професії; розробки критеріїв професійної придатності школярів та розробки адекватних методик профвідбору в системі трудової підготовки учнів цих шкіл.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВІДБОРУ У СИСТЕМІ ТРУДОВОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок