Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ І АНАЛІЗ ХВИЛЬОВОЇ ЗУБЧАСТОЇ ПЕРЕДАЧІ З ДВОМА ГНУЧКИМИ КОЛЕСАМИ І ГЕНЕРАТОРОМ КОВЗАННЯ

СИНТЕЗ І АНАЛІЗ ХВИЛЬОВОЇ ЗУБЧАСТОЇ ПЕРЕДАЧІ З ДВОМА ГНУЧКИМИ КОЛЕСАМИ І ГЕНЕРАТОРОМ КОВЗАННЯ

Назва:
СИНТЕЗ І АНАЛІЗ ХВИЛЬОВОЇ ЗУБЧАСТОЇ ПЕРЕДАЧІ З ДВОМА ГНУЧКИМИ КОЛЕСАМИ І ГЕНЕРАТОРОМ КОВЗАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,19 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Заїка Олег Анатолійович
УДК 621. 833.7
СИНТЕЗ І АНАЛІЗ ХВИЛЬОВОЇ ЗУБЧАСТОЇ ПЕРЕДАЧІ
З ДВОМА ГНУЧКИМИ КОЛЕСАМИ І ГЕНЕРАТОРОМ КОВЗАННЯ
Спеціальність 05.02.02 - Машинознавство
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2000
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Полетучий Олександр Іванович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ",
доцент кафедри "Проектування літаків і вертольотів"
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кириченко Анатолій Федорович,
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут",
професор кафедри "Нарисна геометрія та графіка"
кандидат технических наук,
Чернявський Ілля Шмулевич,
ВАТ Харківський тракторний завод
ім. С. Орджонікідзе",
начальник КБ розрахунків та досліджень.
Провідна установа: Інститут машин та систем НАН України, Комітет з питань промислової політики м. Харків.
Захист відбудеться 14.02.2001 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.10 в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
.
Автореферат розісланий 12.01.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бортовой В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення потужностей машин і обладнання при одночасному зменшенні їхніх габаритних розмірів, металомісткості, енергоспоживання і вартості є актуальною проблемою машинобудування України. Тому останнім часом різко зросли вимоги до навантажувальної здатності, швидкохідності, жорсткості та точності механічних приводів, що займають важливе місце в складі машини. Відомо, що найкращих показників по масогабаритних характеристиках приводу можна досягти, якщо застосовувати двигуни з великою швидкістю обертання і механічні передачі з великим передатним відношенням і високим ККД, наприклад, хвильові зубчасті передачі (ХЗП).
У США, Японії, ФРН і в Україні налагоджено серійне виробництво хвильових редукторів загального призначення. У СНД з хвильових передач захищено близько 170 дисертацій, опубліковано більш ніж 1000 наукових праць, видано шість монографій. Великий вклад у дослідження ХЗП внесли: С.А. Шувалов, А.Ф. Крайнєв, М.Н. Іванов, Д.П. Волков, М.В. Маргуліс, П.К. Попов, Г.А.Тимофєєв, О.І. Полетучий, та ін.
Хвильова зубчаста передача є елементом високої технології. Її використання дуже ефективно при створенні нової техніки. У розвинутих країнах хвильові передачі широко досліджуються і застосовуються. При цьому результати досліджень цих передач, особливо теоретичні, не публікуються. У СНД більшість результатів досліджень з ХЗП опубліковані до 1985 р. і стосуються звичайної хвильової передачі з генератором кочення і з одним гнучким колесом. При цьому можна стверджувати, що можливості підвищення швидкохідності, навантажувальної здатності, крутильної жорсткості такої передачі практично вичерпані, тому що геометрія зачеплення і конструктивні параметри ХЗП стали близькі до оптимальних. Однак створення швидкохідної, високонавантаженої ХЗП дозволить одержати економічний механічний привід, що є актуальною науково-технічною задачею.
Підвищення швидкохідності ХЗП із генератором кочення обмежується зниженням працездатності гнучкого підшипника генератора при коловій швидкості 15...20 м/с. З огляду на досвід інших галузей машинобудування, вирішенням питання є використання в генераторах хвиль підшипників ковзання. У США створено передачу з таким генератором для швидкості 250 м/с. У нас подібними передачами почали займатися в ХАІ О.І. Полетучий і В.Г. Зоря.
Підвищити навантажувальну здатність і зменшити габаритні розміри ХЗП можна шляхом одночасного включення в роботу двох гнучких чашоподібних коліс, зв'язаних із тихохідним валом передачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: СИНТЕЗ І АНАЛІЗ ХВИЛЬОВОЇ ЗУБЧАСТОЇ ПЕРЕДАЧІ З ДВОМА ГНУЧКИМИ КОЛЕСАМИ І ГЕНЕРАТОРОМ КОВЗАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок