Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОДЕЗИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕХНОГЕННОЇ ГЕОДИНАМІКИ НА РОДОВИЩАХ НАФТИ І ГАЗУ

ГЕОДЕЗИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕХНОГЕННОЇ ГЕОДИНАМІКИ НА РОДОВИЩАХ НАФТИ І ГАЗУ

Назва:
ГЕОДЕЗИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕХНОГЕННОЇ ГЕОДИНАМІКИ НА РОДОВИЩАХ НАФТИ І ГАЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,85 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
МАЗНИЦЬКИЙ АНАТОЛІЙ САВИЧ
УДК .482.551.525+622.1
ГЕОДЕЗИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕХНОГЕННОЇ ГЕОДИНАМІКИ НА РОДОВИЩАХ НАФТИ І ГАЗУ
Спеціальність 05.24.01 – Геодезія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ  3
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Войтенко Степан Петрович,
Київський національний університет
будівництва і архітектури, завідувач кафедри
інженерної геодезії
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Островський Аполлінарій Львович, національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри геодезії;
доктор технічних наук, професор Гавриленко Юрій Миколайович, Донецький національний технічний університет, професор кафедри геоінформатики і геодезії;
доктор технічних наук, професор Черняга Петро Гервазійович, Рівненський державний технічних університет, завідувач кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики.
Провідна установа: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, кафедра інженерної геодезії, Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться “21” лютого 2003р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .056.09 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський проспект, буд. , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий 17 січня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доцент О.П. ІСАЄВ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Вилучення вуглеводнів із надр Землі, зміна пластових тисків, різні види впливу техногенних факторів на родовища для підтримання пластових тисків і підвищення нафтогазовидобутку порушують природний напружено-деформований стан надр, створюють передумови для виникнення потужних і навіть катастрофічних природно-техногенних (індуційованих) геодинамічних явищ, які призводять до псування і аварій систем і об'єктів облаштування, а також свердловин і комунікацій.
Вивчення і урахування динаміки деформацій масиву гірничих порід над родовищем в межах нафтоводяного або газоводяного контактів дозволяє прогнозувати негативні техногенні явища і керувати їх розвитком в процесі розробки родовища. Дана проблема розв'язана шляхом моделювання динаміки напружено-деформованого стану пласта – колектора і масиву гірничих порід, що його вміщують та земної поверхні, побудови на цій основі техногенного геодинамічного полігона та проведення на ньому високоточних геодезичних спостережень в режимі моніторингу.
Важливість і актуальність проведених досліджень і отриманих результатів визначається, по-перше, збільшенням кількості нафтових, газових і газоконденсатних родовищ, що знаходяться в розробці понад 40 років, а також наявністю довгострокової циклічної експлуатації підземних сховищ газу, що розширює географію можливого виникнення надзвичайних геодинамічних явищ природно-техногенного генезису. По-друге, все більше конкретизується спектр потенційних геодинамічних явищ на вуглеводневих родовищах, що розробляються, це віддзеркалює і характеризує реальний рівень і масштаби впливу природно-техногенних геодинамічних явищ на природно-технічні системи нафтогазового комплексу. Ці явища можуть бути досить суттєвими, різноманітними за своїми виявленнями і небезпечними для природно-технічних систем нафтогазового комплексу. Фізико-математичні моделі сучасних природно-технічних геодинамічних процесів, з урахуванням часового фактору, дозволяють оптимізувати геометрію техногенного полігона, щільність пунктів спостережень, частоту і точність їх опитування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ГЕОДЕЗИЧНИЙ МОНІТОРИНГ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕХНОГЕННОЇ ГЕОДИНАМІКИ НА РОДОВИЩАХ НАФТИ І ГАЗУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок