Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПротимІкробна активнІсть та бІологІЧна дІЯ нових азот- та залІзовмІщуюЧих гетероциклІЧних органІЧних сполук

ПротимІкробна активнІсть та бІологІЧна дІЯ нових азот- та залІзовмІщуюЧих гетероциклІЧних органІЧних сполук

Назва:
ПротимІкробна активнІсть та бІологІЧна дІЯ нових азот- та залІзовмІщуюЧих гетероциклІЧних органІЧних сполук
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,27 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Міністерство охорони здоров'я України
Харківський науково-дослідний інститут мікробіології та імунології
ім. І.І.Мечникова
ГреЧко Володимир АнатолІйовиЧ
УДК 615.31 + 579.8.012/018
ПротимІкробна активнІсть та бІологІЧна дІЯ нових азот- та залІзовмІщуюЧих гетероциклІЧних органІЧних сполук
03.00.07 - мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії протимікробних засобів Харківського науково-дослідного інституту мікробіології та імунології ім.І.І.Мечникова
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, заслужений діяч
науки і техніки України
Волянський Юрій Леонідович,
Харківський науково-дослідний інститут
мікробіології та імунології ім.І.І.Мечникова
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Дикий Ігор Леонідович, Національна фармацевтична академія, зав. кафедрою мікробіології
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Палій Гордій Кіндратович, Вінницький державний медичний університет ім.
М.І. Пирогова, зав. кафедрою мікробіології з вірусологією та імунологією
Провідна установа:Київський науково-дослідний інститут епідеміології
та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевского
Захист відбудеться 22.09.2000 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.618.01 при Харківському науково-дослідному інституті мікробіології та імунології ім.І.І.Мечникова МОЗ України за адресою: 61300 м.Харків, вул.Пушкінська, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського науково-дослідного інституту мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова МОЗ України, 61300, м. Харків, вул. Пушкінська,14.
Автореферат розісланий 21.08. 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
к.м.н., с.н.с. І.Ю.Кучма
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Медичну та соціальну значимість проблеми боротьби з гнійно-запалювальними захворюваннями мікробного генезу підтвержує їх поліетіологічність, широке росповсюдження, невиражена специфічність та часта хронізація процесу, низька ефективність попереджуючих та лікувальних заходів, важкий перебіг та висока летальність при генералізації (І.Г. Палій, 1998; Ю.С. Кривошеїн, 1999; D. Paulson, 1997).
Розробка та впровадження в медичну практику антибіотиків та сульфамідів в свій час стали непересічним досягненням біологічної та медичної наук, та разом з тим, ефективність кожного з них по мірі розширення їх використання в медичній практиці, формуванням та селекцією стійких до хіміотерапевтичних засобів збудників, неухильно знижується. Як наслідок не завжди раціонального використання антибіотиків та антисептиків мають місце підвищення темпів еволюції умовно патогенних мікроорганізмів і суттєві зміни в етіологічній структурі збудників гнійно-запалювальних захворювань.
По цьому пошук нових протимікробних засобів є вельми актуальним. Нашу увагу привернули азот- та залізовміщуючі гетероциклічні органічні сполуки, які по данним літератури проявляють різнопланову біологічну та протимікробну дію, помірно токсичні, високо реакційно здатні, а необмежена можливість їх структурних модифікацій дозволяє в цих рядах одержати нові речовини з заданими корисними якостями. Науковцями кафедри органічної хімії Буковинського державного університету ім. Ю.Федьковича синтезовані і з фізико-хімічної точки зору охарактеризовані 96 оригінальних похідних хіноліну та фероцену, вивченню протимікробної активності та біоліогічної дії яких присвячене наше дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота пов'язана з плановою науковою тематикою Харківського науково-дослідного інституту мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова, а саме: "Вивчення нових збудників опортуністичних інфекцій. Розробка методів та засобів лабораторної діагностики захворювань, обумовлених новими видами бактерій Enterobacteriaceae" (шифр ЦФ.7.1.96, N державної реєстрації 0197 U 01438), "Розробити нові методи діагностики раневих інфекцій, обумовлених антибіотикостійкими мікроорганізмами" ( шифр ЦФ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: ПротимІкробна активнІсть та бІологІЧна дІЯ нових азот- та залІзовмІщуюЧих гетероциклІЧних органІЧних сполук

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок