Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

Загрузка...

РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ / сторінка 10

Назва:
РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,15 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

3. Вибір пріоритетів науково-технічного прогресу залежить від господарської стратегії, ступеня платоспроможності підприємства та визначається порівнянням сум інвестицій в економічні, технічні та соціальні новації.
4. Значним резервом розвитку виробництва підприємств переробної і харчової галузей є погодження міжгалузевих інтересів, з одного боку, і поєднання регіональних і галузевих інтересів - з іншого. Враховуючи, що територіальні утворення є первинними, а агропромислові - похідними, але більш досконалими по рівню організаційного і господарського розвитку, на перший план виходять широкі можливості маневрування ресурсами. Цьому сприяють ринкові відносини, коли кожне господарство зацікавлене в ефективному їх використанні.
5. Розробка інноваційних програм як інструменту управління підприємством передбачає заходи технологічного, технічного, економічного, організаційного, екологічного, біологічного, соціального і юридичного характеру, що об`єднані системою принципів технологічності, спадковості, гармонійності, логічності та пріоритетності. При цьому науково-технічний прогрес - основна, але не єдина умова включення нововведень в програму.
6. Ефективність відтворювальних процесів в переробній і харчовій промисловості певною мірою залежить від строків експлуатації активної частини основних фондів. Скорочення строків експлуатації машин і устаткування з одного боку уможливлює прискорення їх оновлення, підвищення технічного рівня підприємства, зростання продуктивності праці, а з іншого - обумовлює збільшення собівартості продукції за рахунок великих сум амортизаційних відрахувань, вимагає більших за обсягами інвестиційних ресурсів для інноваційного розвитку.
7. Економічно раціональний щорічний обсяг заміни засобів праці на підприємствах переробної і харчової галузей передбачає забезпечення розрахунків щодо дотримання оптимальних строків функціонування основних фондів при простому і розширеному відтворенні. В першому випадку розмір їх заміни (вибуття) повинен дорівнювати нормі амортизаційних відрахувань на реновацію, а в другому - залежить не лише від норми амортизації, але й темпів щорічного збільшення та оновлення основних фондів.
8. Оцінку ефективності впровадження заходів науково-технічного прогресу у виробничу діяльність підприємств за тією методикою, яка на сьогодні використовується, провести дуже складно внаслідок відсутності для цього інформаційної бази. З цією метою пропонується використовувати методику і алгоритм розрахунку ефективності нововведеннь і новацій на засадах перевищення вартісної оцінки результатів над вартісною оцінкою сукупних витрат ресурсів з обов`язковим їх приведенням до єдиного моменту часу.
9. Дослідження процесів реформування переробних і харчових підприємств АПК на засадах приватизації орендованого майна і корпоратизації виявило, що найбільшого поширення набувають акціонерні товариства. Основним способом приватизації з 2000 року став продаж акцій відкритих акціонерних товариств.
10. Аналіз ефективності функціонування підприємств харчової промисловості різних форм власності показує, що в цілому ринковий сектор краще пристосувався до умов що склались. На результати їх діяльності позитивно впливає вільний вибір партнерів по постачанню сировини і матеріально-технічному забезпеченню, збуту продукції, оновленню виробництва.
11. Наявність на підприємствах значної кількості застарілої техніки знижує ефективність її використання і викликає значні затрати на капітальний і поточний ремонти. Так витрати на ремонт були більш як у 3 рази вищі за фактичні амортизаційні відрахування на повне відновлення виробничих фондів і в 1,4 рази - витрат на введення в дію нових основних виробничих фондів.
12. Підвищення технічного рівня виробництва в харчовій промисловості відбувалось за рахунок нових та удосконалення діючих технологічних процесів. Так, у 2000 році заходи по впровадженню важливих науково-технічних досягнень здійснили 21,3 % підприємств. Найбільша питома вага припадала на впровадження прогресивної технології (60%) і автоматизацію виробництва (36%).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок