Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ / сторінка 4

Назва:
РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,15 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

В науковій літературі не має єдності поглядів щодо сутності категорії “інновації”. Враховуючи тривалий період, коли економіка функціонувала і розвивалась за рахунок застосування постійно зростаючого обсягу суспільних ресурсів – працівників і виробничих фондів, у виробництві домінували екстенсивні процеси і явища. На першому плані було валове виробництво, на другому – ефективність. Тому інноваційна діяльність здебільшого проявлялась як запровадження науково-технічних розробок у виробництво.
Розуміння того, що в ринковій економіці кожне підприємство повинне бути конкурентоспроможним і постійно підвищувати ефективність виробництва підтверджує, що без інноваційної діяльності розвиток неможливий. Сутність категорії інноваційна діяльність охоплює науково-обґрунтовану і аргументовану систему впроваджень взаємопов`язаних видів новацій і нововведень науково-технічного прогресу, направлених на розвиток організаційних, економічних і соціальних умов стійкого нарощування виробництва і підвищення ефективності підприємства.
Види інноваційної діяльності (нововведень, новацій) поділяються на економічні, технологічні, технічні, організаційні, екологічні, біологічні, соціальні, юридичні і мають характерні особливості прояву та тісний взаємозв`язок. Так, технічні новації обумовлюють перш за все відповідні технологічні і організаційні нововведення, а останні вимагають певних змін в економічному і правовому механізмі діяльності підприємств. Ефективні технічні, організаційні і економічні нововведення неодмінно призводять до помітних продуктивних змін в соціальному житті працюючих і населення.
Зовнішньо може здатись, що питання орієнтації виробництва на досягнення науки і техніки не нове і розмови про реальне господарювання на їх основі проходять на протязі багатьох років. Особливість сьогодення в тому, що приватна власність на засоби виробництва взаємопов`язана з відносинами господарювання. Це змінює підхід до визначення стратегії в інноваційній політиці. Визначення пріоритетів за окремими видами науково-технічного прогресу обумовлене самостійністю товаровиробників в господарській діяльності і значною їх зацікавленістю в ефективному рості виробництва.
В роботі запропоновано методичний підхід вибору пріоритетів новацій, який здійснюється через ряд співвідношень в інвестиціях. Так, якщо різниця вкладень інвестицій в соціальний (F3) і технічний (F2) прогрес більша за різницю в інвестиціях між технічним (F2) і економічним (F1) прогресом (F3 - F2 > F2 - F1 > 0), то в даному випадку зберігається пріоритет новацій соціального прогресу. Якщо
F3 - F2 = F2 - F1 > 0, то відбувається зміна пріоритетів на користь новацій технічного прогресу, а якщо F3 - F2 < F2 - F1 < 0, то пріоритети відсутні. Звичайно комбінації можуть бути і інші, а вибір пріоритетів залежить від конкретної стратегії розвитку виробництва, ступеня платоспроможності підприємства і цілого ряду суб`єктивних причин.
В умовах ринкового господарювання виконавчі органи АПК обласного рівня з позицій інноваційного розвитку мають виконувати функції: координації науково-технічним і науково-технологічним прогресом; юридичного забезпечення системи договірних відносин; управління підготовкою і перепідготовкою кадрів; прогнозування структури розміщення і спеціалізації АПК; раціональних і ефективних інтеграційних зв`язків між сферами і галузями АПК. При цьому обґрунтовується необхідність створення підприємствами інноваційних програм. Вони повинні охоплювати комплекс заходів виробничого, економічного організаційного характеру і включати в себе такі цільові напрямки:
- забезпечення економічно взаємопов`язаного розвитку агропромислового комплексу на основі посилення міжгалузевих виробничих зв`язків і інтеграційних процесів;
- поступове посилення інтенсифікації виробництва на базі найновіших науково-технічних досягнень;
- суттєве поліпшення економічних взаємовідносин на основі оптимального поєднання всіх видів власності для всіх форм господарювання;
- радикальні зміни інвестиційної політики щодо розвитку виробничої і соціальної сфери;
- в умовах функціонування ринкових відносин регіони повинні нести повну відповідальність за якісне забезпечення населення продуктами сільського господарства і переробки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок