Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ / сторінка 5

Назва:
РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,15 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Основний принцип розробки програми полягає в пов`язанні мети і задач з виробничим потенціалом, сировинною базою і можливостями застосування найбільш ефективних і перспективних наукових розробок. Із основного витікає ряд супутніх принципів побудови програми, що подають цілісну систему всіх видів інноваційної діяльності і представлені на рис. 1.
Принципи розробки Зміст принципів
Рис. 1. Систематизація принципів розробки інноваційних програм
Викладені принципи є достатньо адекватними для інноваційних програм будь-якого рівня, незважаючи, що кожна з них матиме свої особливості.
Інноваційна діяльність технічного спрямування передбачає як правило заміну і модернізацію основних засобів виробництва. Процеси відтворення, підвищення комплексності та інтенсифікації їх оновлення повинні бути зорієнтовані на новації і нововведення науково-технічного прогресу, мінімум одночасних і поточних витрат, ефективне використання основних фондів. В роботі подано узагальнення методів амортизації, економічної оцінки доцільності витрат на капітальний ремонт і ефективності модернізації обладнання. Встановлено, що при простому відтворенні засобів праці розмір їх зміни практично повинен дорівнювати нормі амортизаційних відрахувань на реновацію, а при розширеному відтворені – залежить не лише від норми амортизації, але й темпів щорічного збільшення обсягу основних фондів.
З метою комплексної оцінки ефективності впровадження заходів науково-технічного прогресу (далі НТП) в переробних і харчових галузях АПК в роботі пропонується авторський методичний підхід і відповідний алгоритм. Сутність його полягає в тому, що економічний ефект розраховується протягом здійснення заходу НТП як різниця між вартісною оцінкою результатів і витрат нововведення. Розрахунок економічного ефекту проводиться з обов`язковим приведенням різночасових показників до єдиного проміжку часу.
, (1)
де Еt – економічний ефект заходу НТП за розрахунковий період; tн і tк – відповідно початковий і кінцевий роки розрахункового періоду; t – рік розрахункового періоду; Рt0 – вартісна оцінка основних заходів НТП; n – кількість показників, що враховують при визначенні впливу заходу на екологічну і соціальну сферу; і – масштаб впровадження екологічних і соціальних заходів НТП; Rit – розмір окремого результату супутніх заходів (екологічних і соціальних) в натуральному вимірі з урахуванням їх масштабу впровадження в t-му році; ait – вартісна оцінка одиниці окремого результату в t-му році; Ut – поточні витрати при виробництві або при використанні продукції в t-му році (без врахування амортизаційних відрахувань на реновацію); Кt - одноразові витрати при виробництві або при використанні продукції в t-му році; Лt – залишкова вартість (ліквідаційне сальдо) основних фондів, що вибувають в t-му році.
В тих випадках, коли при впровадженні НТП не змінюється в часі ціна і обсяг продукції, що виробляється, а також стабільною є величина виплат із балансового прибутку, то ефективність здійснення заходу введення новацій характеризується зміною (зниженням) собівартості продукції.
У другому розділі “Сучасний стан і тенденції виробництва в переробній і харчовій промисловості” досліджено процеси приватизації і створення нових форм власності і господарювання, проаналізовано показники ефективності виробництва, виявлено форми і рівень відтворення основних фондів, динаміку забезпечення сировиною інтегрованого виробництва.
Встановлено, що переробна і харчова промисловість в розподілі обсягу виробленої промислової продукції за 2000 рік посідала друге місце (18,6%) після чорної металургії, оскільки на долю продовольчих товарів припадає понад 60% особистого споживання матеріальних благ населення.
Важливу роль в розвитку переробної і харчової промисловості відіграє ринкова трансформація форм власності і господарювання.
Із наявних в Україні 2922 переробних і харчових підприємств на початок 2000 року державну власність мали 8,4%, колективну – 89,9 у тому числі акціонерну – 50,1, приватну – 1,4%.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок