Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

Загрузка...

РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ / сторінка 6

Назва:
РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,15 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Якщо до 2000 року приватизація здійснювалась переважно через оренду (41%) то тепер основним способом приватизації став продаж акцій акціонерних товариств з залученням до цього процесу сільгосптоваровиробників. Але останні не завжди викуповують частку майна, що їм виділяється планом приватизації переробних підприємств. Це пояснюється, з одного боку, недостатнім рівнем організації цієї роботи на місцях, а з іншого – низьким рівнем доходів покупців. Через відсутність коштів відмовляються від викупу акцій харчової промисловості і їх працівники. Розподіл акцій в багатьох випадках носить формальний характер, оскільки він не спрямований на розвиток та зміцнення взаємозв`язків сільгоспвиробників і переробників. Тому потужності окремих підприємств переробної і харчової промисловості використовуються на 25-30%, а сільське господарство вишукує інвестиції в дрібнотоварну переробку. В переробній і харчовій промисловості за рахунок випуску акцій орендованого майна і корпоратизації створено 1316 акціонерних товариств. Проведене обстеження 64 акціонерних товариств, незважаючи на відсутність стабільного економічного середовища, неузгодженість та не відпрацьованість чинного законодавства, показало, що ініціаторами проведення приватизації виступили переважно трудові колективи (89% від усіх випадків) і Фонд державного майна (11%). Це пояснюється тим, що домінуючою формою господарювання у респондентів була оренда (60%). В результаті були створені переважно закриті акціонерні товариства (67% від обстежених). Акціонерні товариства намагаються приділяти більшу увагу питанням збільшення розміру та покращення структури статутного капіталу. Останній не відповідає сучасному технічному рівню і має велику питому вагу застарілого обладнання.
За період 1990-2001 років знос промислово-виробничих основних фондів у харчовій промисловості збільшився на 19%. Так, в харчовій промисловості в 2000 році знос фондів становив 62,5%, в тому числі в м`ясній і молочній – 59,9%, рибній – 68,4%. Знос машин і обладнання у харчовій промисловості на 2% вище ніж у цілому по всіх основних промислових фондах. Наявність у галузі значної кількості застарілої техніки знижує ефективність діючого виробництва і викликає великі затрати на капітальний і поточні ремонти. Фактично ремонт став однією з найважливіших форм відтворення основних фондів. Амортизаційні відрахування на повне відновлення виробничих фондів були у 3 рази нижчі за витрати на ремонт. А останні були в 1,4 рази вищі за введення в дію нових основних виробничих фондів. Таким чином співвідношення витрат, яке склалося на відшкодування вибуття морально застарілої, фізично зношеної частини фондів та їх зростання не забезпечує потрібних темпів технічного переозброєння і веде до подальшого “старіння” виробництва, сповільнення його технічного оновлення. Експлуатація застарілої техніки звужує можливості впровадження нового устаткування, штучно гальмує темпи технічного прогресу. Аналіз показників відтворення основних фондів свідчить, що в динаміці воно погіршується. Так, в 1990 році введення основних фондів склало 9,5%, а вибуття – 2,1%, а у 2000 році відповідно 8,46 і 1,67%. Вартість введених фондів за 2000 рік обумовлена в значній мірі дією більш високих цін на нове устаткування. Рівень виробництва товарної харчової продукції в 2000 році, незважаючи на припинення спаду і темпи приросту за останні три роки, був нижчим ніж в 1990 році. При незадовільних темпах вибуття основних фондів та введення їх по більш високій вартості фондовіддача в харчовій промисловості залишається низькою і складає 64,9% до рівня 1990 року.
Зростання доходів від реалізації харчової продукції в 2000 році порівняно з 1998 роком на 46,8%, незважаючи на підвищення собівартості на 32,7%, дало можливість одержати вперше за роки реформування чистий прибуток в розмірі 128,6 млн. грн. (табл. 1).
Для швидкого оновлення основних виробничих фондів у харчовій промисловості повинна змінитися технологічна і відтворювальна структура капітальних вкладень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ І ХАРЧОВИХ ГАЛУЗЕЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок