Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАРДІОТОКОГРАФІЯ ПЛОДА ПРИ ПАТОЛОГІЇ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ В АНТЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ

Загрузка...

КАРДІОТОКОГРАФІЯ ПЛОДА ПРИ ПАТОЛОГІЇ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ В АНТЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ

Назва:
КАРДІОТОКОГРАФІЯ ПЛОДА ПРИ ПАТОЛОГІЇ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ В АНТЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,39 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Одеський державний медичний університет
Мніх Людмила Володимирівна
УДК 618.53-07:612.172.4
КАРДІОТОКОГРАФІЯ ПЛОДА ПРИ ПАТОЛОГІЇ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ В АНТЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ
14.01.01 - акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса 2001
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Зелінський Олександр Олексійович,
завідувач кафедри перинатальної медицини, дитячої та підліткової гінекології Одеського державного медичного університету МОЗ України.
 
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Нагорна Вікторія Федорівна,
професор кафедри акушерства і гінекології Одеського державного медичного університету МОЗ України.
доктор медичних наук, професор
Вдовиченко Юрій Петрович,
завідувач кафедри акушерства, гінекології і перинатології Київської медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л. Шупика МОЗ України.
Провідна установа:
Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України
Захист вiдбудеться “ 13 ”квітня 2001 року о 11 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 41.600.01 при Одеському державному медичному університеті (65026, м.Одеса, провулок Валіховський, 2).
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Одеського державного медичного університету (65026, м. Одеса, провулок Валіховський, 3).
Автореферат розicланий “ 12 ” 03 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01
д.мед.н., професор Годлевський Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Функціональна оцінка стану плода в антенатальному періоді до цього часу залишається одним із найскладніших завдань перенатальної діагностики, оскільки тактика ведення вагітності, метод і термін розродження залежать від ступеня розвитку внутрішньоутробного страждання плода (Савельєва Г.М. і співавт., 1994; Gant N.F., Cunningam F.G.,1993). Відзначаючи велику роль, яку відіграє в оцінці стану плода акушерська аускультація та деякі параклінічні методи, слід звернути увагу на необхідність впровадження в акушерську практику комп'ютерних технологій, які дозволять точніше й об'єктивніше оцінювати функціональний стан (Федоров Б.А. із співавт.; 1996, Williams F.L. et al., 1998).
За даними проведених досліджень кардіотокографія дає можливість отримати важливу інформацію про стан плода в антенатальному періоді (Devoe L.D., 1999; Mattoras R. et al.,1998), в той же час інтерпретація кардіотокографічних кривих є вельми складний і не позбавлений суб'єктивності процес (Schneider E. et al.,1991; Arduni D, Rizzo G.,1993; Ayres-de-Campos D., 1999). В більшості випадків дані КТГ, отримані під час моніторингу ЧСС плода, аналізують шляхом візуальної оцінки або "ручного" підрахунку (Fisher W.M. et al., 1976; Krebs H.B., 1979; Пасинков М.А. і співавт., 1987;), що не дає можливості провести оперативний аналіз отриманої інформації, яка може мати різну інтерпретацію, оскільки залежить від рівня кваліфікації лікаря, що істотно знижує цінність даного методу. В зв'язку з цим використання в клінічній практиці автоматизованих систем аналізу КТГ надає можливості підвищити точність діагностики, скоротити час обстеження і, що є особливо цінним і надзвичайно важливим з позиції акушерської практики, дозволяє швидко коригувати порушення стану плода, оцінювати результати лікувальної тактики, прогнозувати термін і метод пологорозродження (Gevaert-Lenain F. еt al., 1989; Сидорова І.С. і співавт., 1998; Bracero L.A. et al., 1999). Невпинне зростання протягом останніх років інтересу дослідників до кардіотокографії обумовлено двома аспектами. Перший зв’язаний з вивченням чутливості й специфічності даного методу, другий - з визначенням прогностичної значущості отриманих результатів (Демидов В.Н., Розенфельд Б.Є., 1994; Parer J.T., 1997).
Таким чином, для широкого впровадження в акушерську практику кардіотокографії, як одного із найважливіших і безпечних методів обстеження плода, сучасним і актуальним є проведення досліджень по визначенню чутливості та специфічності ряду показників кардіотокограм, отриманих за допомогою комп'ютерної обробки даних, по відношенню до конкретної патології фетоплацентарного комплексу, розробки нових методологічних підходів до оцінки адаптаційно-пристосувальних механізмів плода на підставі аналізу його серцевої діяльності, що може сприяти підвищенню якості діагностики, контролю за лікуванням і на цій основі зниженню рівня перинатальних захворюваності та смертності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КАРДІОТОКОГРАФІЯ ПЛОДА ПРИ ПАТОЛОГІЇ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ В АНТЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок