Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН ВЛАСНОСТІ ЯК ОБЄКТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ЗА РАННІМИ ТВОРАМИ К. МАРКСА

ФЕНОМЕН ВЛАСНОСТІ ЯК ОБЄКТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ЗА РАННІМИ ТВОРАМИ К. МАРКСА

Назва:
ФЕНОМЕН ВЛАСНОСТІ ЯК ОБЄКТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ЗА РАННІМИ ТВОРАМИ К. МАРКСА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 141. 82
МИХАЙЛЕНКО РОМАН ВОЛОДИМИРОВИЧ
ФЕНОМЕН ВЛАСНОСТІ ЯК ОБЄКТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ЗА РАННІМИ ТВОРАМИ К. МАРКСА
Спеціальність 09.00.03-соціальна
філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”
Науковий керівник НОВІКОВ Борис Володимирович,
доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії, декан факультету соціології Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”
Офіційні опоненти: СИТНИК Петро Кононович,
доктор філософських наук, професор,
головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень
ПАВЛОВ Валерій Лукянович,
кандидат філософських наук,
доцент кафедри філософії Національного університету харчових технологій
Провідна установа Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України (відділ соціальної філософії )
Захист відбудеться “15. “ 12 . 2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.17 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033 м.Київ, вул. Володимирська, 60)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033 м.Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий “10. “ 11. 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скрипка П.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження має бути особливо усвідомлена у двох моментах. Перший полягає в тому, що на теренах філософської думки в сучасній Україні марксистська філософія, що була колискою цілої плеяди мислителів, так і не знайшла логічного продовження. Вона стала відхиленою на невизначений термін. Але відмінити філософію неможливо з об‘єктивних причин, тому моє звернення до марксизму має розрідити той світоглядний вакуум, що існує, іноді штучно створений, навколо означеної філософської течії.
Другий аспект пов‘язаний з проблемою власності. У всі часи і у різних народів навколо питання власності точилась запекла боротьба як на теоретичних ристалищах, так і на практиці. І, як показує нам історія, питання власності оголюють дійсну людську сутність, бо саме в цьому питанні правдивість та істина б‘ють пульсуючим нервом. Окрім того, наша держава стоїть на порозі чергового перерозподілу власності і вже очевидними є зміни у відносинах власності. Слова “приватна власність” ”приватизація”, ”роздержавлення” і т.п., стали словами повсякденного вжитку у різних прошарків нашого суспільства. Тому розібратись, що є власність не на побутовому, а на науково - теоретичному рівні для нашої держави є одним із найголовніших питань. А пролити світло на це питання неможливо, відкинувши його розгляд та вирішення у філософії Маркса, що є предметом нашої дисертаційної роботи.
Об’єктом дослідження дисертаційної роботи є феномен власності, який розкривається в ранній філософії Маркса.
Предметом дослідження виступає всебічне і грунтовне розкриття сутності феномену власності як такої і в її різноманітних формах прояву, виходячи з ранньої філософії Маркса. Таким чином, роблячи висновок з вищесказаного, предмет дослідження має різнорівневу і складну конфігурацію, сутність якої розкривається нижче.
Зв’язок роботи з науковими планами. Дисертація виконана в контексті наукової планової теми ”Соціальна філософія як діалектика суспільного розвитку” кафедри філософії факультету соціології НТУУ”КПІ”. Затверджена на засіданні Вченої Ради факультету соціології НТУУ”КПІ” (протокол №7 від 24.12.1998.).
Мета і завдання дослідження. Головною метою даної праці є розкриття предмету дослідження, яке полягає у всебічній рефлексії та розкритті сутності феномену власності за ранніми працями Маркса.
На шляху здійснення основної мети дослідження дисертант ставить такі завдання:
всебічно обгрунтувати існування та відтворити історичний рух основних форм власності, їх діалектичну єдність та багатоманітність;
проаналізувати приватну власність на шляху її генези, розгортання і становлення в теоретичній спадщині домарксистської філософії і в ранній філософії Маркса, подати аналіз багаторівневості приватної власності, як науково-матеріалістичної категорії;
висвітлити феномен суспільної власності, який подав нам Маркс в ранніх працях, а також на грунті сучасних постмарксистських течій проаналізувати і довести до читача основні мотиви й аспекти критики феномену та ідеї суспільної власності;
окреслити горизонти становлення усуспільненої власності в рамках онтологічно-гносеологічної тотожності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФЕНОМЕН ВЛАСНОСТІ ЯК ОБЄКТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ЗА РАННІМИ ТВОРАМИ К. МАРКСА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок