Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК МАТЕРІАЛІВ НАФТОГАЗОПРОВОДІВ ПРИ ВНУТРІШНЬОТРУБНІЙ КОРОЗІЇ

Загрузка...

ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК МАТЕРІАЛІВ НАФТОГАЗОПРОВОДІВ ПРИ ВНУТРІШНЬОТРУБНІЙ КОРОЗІЇ

Назва:
ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК МАТЕРІАЛІВ НАФТОГАЗОПРОВОДІВ ПРИ ВНУТРІШНЬОТРУБНІЙ КОРОЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
ОНИЩУК ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 622.692.4
ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК МАТЕРІАЛІВ НАФТОГАЗОПРОВОДІВ ПРИ ВНУТРІШНЬОТРУБНІЙ КОРОЗІЇ
Спеціальність 05.15.13 – Нафтогазопроводи, бази і сховища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Петрина Юрій Дмитрович, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри “Технологія нафтогазового машинобудування ”, м. Івано-Франківськ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Капцов Іван Іванович, Український науково-дослідний інститут природних газів, завідувач відділом транспорту газу, м. Харків;
кандидат технічних наук Кичма Андрій Олексійович, доцент кафедри “Деталі машин” Національного університету “Львівська політехніка” , м. Львів.
Провідна організація ВАТ ІВП ВНІПІтрансгаз, м. Київ
Захист відбудеться 01.07.2005 о 14 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.04 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою:
76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул.. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул.. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий 30.05.2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
Вченої ради Д20.052.04,
канд. техн. наук, доцент О.В.Корнута
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Технічна діагностика відповідальних конструкцій, що експлуатуються в умовах сумісної дії силових навантажень та корозійно-агресивних середовищ є актуальною науково-технічною проблемою, зокрема для визначення ресурсу об’єктів тривалої експлуатації. Трубопроводи, що застосовуються для видобутку і транспортування нафти і газу, постійно контактують з корозійно-агресивними продуктами, які зумовлюють інтенсивну внутрішню корозію, а їхнє руйнування супроводжується великими матеріальними збитками і важкими екологічними наслідками.
Численними дослідженнями доведено, що процеси руйнування конструкцій під впливом сумісної дії механічних навантажень і корозійних робочих середовищ обумовлені рядом фізико-хімічних локалізованих процесів утворення та розвитку в матеріалі тріщиноподібних дефектів. При цьому поряд з місцями підвищеної концентрації напружень (отвори, вирізки, щілини та інші технологічні та конструктивні концентратори напружень), ці процеси часто виникають і на гладких деформованих поверхнях, що зумовлено гетерогенністю їх фізико-хімічного стану. Це підтверджено, зокрема, останніми статистичними даними, а саме: майже 80% усіх відмов нафтогазопроводів зумовлено первинними корозійно-механічними пошкодженнями та утворенням і подальшим розвитком поверхневих тріщиноподібних дефектів в місцях корозійних каверн і зварних з’єднань.
Таким чином, виникає гостра потреба в розробці ефективних методів оцінки цих явищ і адекватних розрахункових схем для інженерної практики. На сьогодні такі методи розвинуті в літературі недостатньо, особливо в плані врахування специфіки взаємодії робочого середовища з приповерхневими деформованими шарами матеріалу. У зв’язку з цим, визначення характеристик і критеріїв оцінки технічного стану нафтогазопроводів і взаємозв’язку з параметрами фізико-механічного стану їх матеріалу та механізмами дії робочого середовища є актуальною науковою та прикладною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в рамках Національної програми „Нафта і газ України до 2010 року”, теми №326/02 УМГ „Прикарпаттрансгаз” 2002-2004.р.р. „Контроль працездатності підземного газосховища та магістральних газопроводів в складних гірських умовах”.
Мета і задачі дослідження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОЦІНКА ХАРАКТЕРИСТИК МАТЕРІАЛІВ НАФТОГАЗОПРОВОДІВ ПРИ ВНУТРІШНЬОТРУБНІЙ КОРОЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок