Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ КОЛЕКТОРІВ З КОНЦЕНТРАТОРАМИ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ КОЛЕКТОРІВ З КОНЦЕНТРАТОРАМИ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ КОЛЕКТОРІВ З КОНЦЕНТРАТОРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,31 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Паламарчук Оксана Юріївна
УДК 620.91:662.997
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ КОЛЕКТОРІВ З КОНЦЕНТРАТОРАМИ
Спеціальність: 05.23.03 – Вентиляція, освітлення і теплогазопостачання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Шушляков Олександр Васильович,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Черваньов Ігор Григорович,
завідувач кафедри географічного моніторингу
та охорони природи Харківського
національного університету імені В. Н. Каразіна
кандидат технічних наук, доцент
Воробйов В`ячеслав Михайлович,
заступник декана енергомашинобудівельного факультету
Національного технічного університету
"Харкiвський полiтехнiчний iнститут"
Захист відбудеться „ 26 ” грудня 2007 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури (61002, м. Харків, вул. Сумська, 40).
Автореферат розісланий „ ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, професор Колотило М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогодні сонячні колектори, що випускаються промисловістю, використовуються в основному для отримання низькопотенційного теплоносія, тому що існуючі їх конструкції не дозволяють здійснити нагрів до більш високих температур. Серед встановлених сонячних колекторів в країнах Європи 92 % складають пласкі колектори, що мають ККД 50 – 60 %, і всього 8 % складають колектори на основі вакуумних труб.
Найпростіші у виготовленні відкриті сонячні колектори без прозорої ізоляції край нестійкі до погодних умов та різко знижують свій ККД при зниженні температури зовнішнього повітря. Найбільш розповсюджені пласкі колектори потребують встановлення механізмів стеження за сонцем, практично не акумулюють розсіяну сонячну енергію, внаслідок чого найефективніша їх робота досягається в країнах з жарким кліматом та великою кількістю сонячних днів у році. Температура теплоносія в таких колекторах також невисока. Більш високої ефективності їх роботи можна досягнути при використанні циліндричних колекторів на основі вакуумних труб або фокусуючих колекторів із застосуванням концентраторів сонячної енергії. В той же час на даний момент не існує колекторів, які поєднують ці два типи конструкцій. При цьому існуючі методики розрахунку орієнтовані в основному на пласкі колектори і не враховують особливостей конструкції вакуумованих колекторів з концентруючими елементами.
Тема дисертаційної роботи є актуальною, тому що спрямована на підвищення ефективності використання сонячної енергії шляхом дослідження і розробки нової конструкції колектора. Конструкція колектора дозволяє суттєво підвищити температуру теплоносія, що нагрівається.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках програм, визначених в Законі України від 11.06.2001 г. № 2623 – Ш «Про пріоритетні напрямки розвитку науки і техніки»: «Новітні технології та ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості та агропромисловому комплексі», «Збереження навколишнього середовища (довкілля) та сталий розвиток».
Мета та задачі дослідження. Метою роботи є підвищення ефективності використання сонячної енергії шляхом розробки нової конструкції циліндричного вакуумованого сонячного колектора з концентраторами, а також вдосконалення методики розрахунку енергетичних характеристик сонячного колектора з концентраторами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ КОЛЕКТОРІВ З КОНЦЕНТРАТОРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок