Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,32 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дулуб Лідія Миколаївна
УДК 331.103:331 22/23
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.06.01 — економіка підприємства
і організація виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків — 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник — кандидат економічних наук, професор
Афанасьєв Анатолій Олександрович
Харківський державний економічний університет,
завідуючий кафедрою фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Тищенко Олександр Миколайович
Харківський державний автомобільно-дорожній
технічний університет, професор кафедри менеджменту
кандидат економічних наук, доцент
Євтушенко Анатолій Григорович
Харківський державний економічний університет,
доцент кафедри управління трудовими ресурсами
Провідна установа — Харківський національний університет ім. В.Н. Кара-зіна, кафедра економіки та менеджменту, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться «30» листопада 2000 р. о 13 00 годині на засі-дан-ні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському дер-жав-ному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий «27» жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дороніна М.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В умовах переходу економіки України до ринкових відносин і структурної перебудови народного господарства найбільш гострими є проблеми управління працею. Ринковий підхід до управління працею характеризується визнанням робочої сили як товару, що має вартість і ціну, може виступати суб'єктом на біржі праці.
Звідси випливає висновок про те, що товар «робоча сила» повинен підпорядковуватися всім законам ринку, зокрема закону попиту і пропозиції. Цей закон управляє процесом відтворення, розпо-ділу і використання трудових ресурсів. На макрорівні — це встановлення пропорцій потреби в робочій силі (за фахом та квалі-фікацією ) в галузях і регіонах.
Поява безробіття як чинника ринкової економіки, що зумов-люється динамікою попиту і пропозиції на товарному ринку, необ-хідністю прийняття загальнодержавних заходів для забезпечення зайнятості, державних гарантій допомоги тимчасово безробітним. У зв'язку з цим потребують розвитку теоретичні та практичні проблеми управління працею на рівні підприємств різноманітних форм власності.
Розвиток науково-технічного прогресу і соціально-економічних відносин обумовлює необхідність теоретичного обгрунтування змісту характеру праці в цих умовах. Однією з важливих проблем є створення умов для розвитку особистості в процесі праці на основі застосування ефективних форм її організації.
При розвитку організації праці повинні сполучатися чинники ринкового підходу з урахуванням внутрішнього і зовнішнього ринків праці, підвищення її змістовності на основі оптимізації трудового процесу, структуризації праці. Важливою задачею залишається ефективне використання колективних форм організації праці.
У ринковій економіці необхідно значно підвищити роль трудо-вих норм і нормативів в організації виробництва, праці, заробітної плати. В рішеннях уряду України з питань широкого впровадження пого-динної оплати праці відзначається необхідність розробки нормо-ваних завдань на базі технічно обгрунтованих норм праці.
Питання управління трудовими ресурсами та організації праці і заробітної плати знайшли широке відображення у працях І.Т. Бала-банова, В.П. Бабича, І.А. Бланка, М.І. Долішнього, Л.І. Жукова, В.М. Ігумнова, С.У. Олійника, С.Ф. Покропивного, С.К. Потьомкіна, В.М. Суторміної та інших.
Однак в умовах ринкової економіки розширюються функції нормування праці, посилюється їхній вплив на рівень планування й організацію виробництва.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок