Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, МОДИФІКАЦІЯ ТА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ НАНОПОРИСТОГО ВУГЛЕЦЮ

Загрузка...

СИНТЕЗ, МОДИФІКАЦІЯ ТА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ НАНОПОРИСТОГО ВУГЛЕЦЮ

Назва:
СИНТЕЗ, МОДИФІКАЦІЯ ТА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ НАНОПОРИСТОГО ВУГЛЕЦЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,56 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І науки УКРАЇНИ
прикарпатський національний університет
імені василя стефаника
ЛІСОВСЬКИЙ Роман Петрович
УДК 538.971
СИНТЕЗ, МОДИФІКАЦІЯ ТА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
НАНОПОРИСТОГО ВУГЛЕЦЮ
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Івано-Франківськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі матеріалознавства і новітніх технологій Прикарпатського національ-ного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Остафійчук Богдан Костянтинович,
Прикарпатський національний універ-си-тет
імені Василя Стефаника, ректор
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Куницький Юрій Анатолійович,
Технічний центр НАН України,
завідувач відділу фізики наноструктурних матеріалів
доктор фізико-математичних наук, професор
Ільчук Григорій Архипович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри фізики
Провідна установа: Інститут металофізики імені Г.В. Курдюмова
НАН України, відділ теорії твердого тіла, м. Київ
Захист відбудеться “22” червня 2007 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.06 у Прикарпатському національ-ному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79, конференц-зал Будинку вчених.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, ).
Автореферат розісланий “21” травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Сіренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фізико-хімічні властивості систем електрод-електроліт сьогодні інтенсивно вивчаються, оскільки такі системи є основою для формування джерел і накопичувачів електричної енергії. Особливу зацікавленість викликають системи, електроди яких виготовлені з нанодисперсних і нанопористих матеріалів. Володіючи великою питомою поверхнею, ці речовини здатні забезпечити високі питомі енергетичні характеристики вказаних пристроїв. Основні процеси, які визначають їх роботу, відбуваються в подвійному електричному шарі (ПЕШ), який утворюється на межі розділу електрод/електроліт. Зокрема, накопичення електричної енергії в електрохімічних конденсаторах (ЕК) обумовлено заряд-розрядними процесами у відповідному ПЕШ.
Для формування ЕК в якості електродного матеріалу, в основному, використовують активований вуглець (АВ) з великою (>  м2/г) розвинутою поверхнею і певним розподілом пор за розмірами. Основною перевагою зазначеного матеріалу в порівнянні з полімерами та оксидами металів платинової групи є можливість отримання великої питомої поверхні, хімічна стійкість, простота виготовлення електродів, широке розповсюдження в природі та усталена екологічно безпечна технологія одержання та використання. В умовах зростаючих обсягів виробництва ЕК розробка принципово нових методик отримання АВ та пошук дешевих, доступних і екологічно безпечних вихідних матеріалів є особливо важливою ланкою в технологічному процесі створення ЕК. На сьогоднішній день вихідна сировина, з якої отримують вуглецевий матеріал, у більшості випадків має неорганічне походження (фенолформальдегідні смоли, стиролдивінілбензольний сополімер і ін.), а технологія його отримання складна та енергомістка. Щодо сировини рослинного походження, то досліджень з її використання в якості вихідного матеріалу для отримання АВ небагато, вони носять фрагментарний характер і не дають цілісної картини про можливість застосування АВ для вказаних цілей. Виходячи з цього, розробка нових методик отримання АВ з сировини рослинного походження, проведення комплексу фізико-хімічних досліджень енергонакопичувальних процесів у електродних матеріалах на основі порошкових вуглецевих речовин з природної сировини визначає актуальність обраної теми дисертаційного дослідження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: СИНТЕЗ, МОДИФІКАЦІЯ ТА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ НАНОПОРИСТОГО ВУГЛЕЦЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок