Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗАСТОСУВАННЯ КАРБОКСИМЕТИЛЬОВАНОГО КРОХМАЛЮ В ДРУКУВАННІ І ЗАКЛЮЧНІЙ ОБРОБЦІ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

Загрузка...

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗАСТОСУВАННЯ КАРБОКСИМЕТИЛЬОВАНОГО КРОХМАЛЮ В ДРУКУВАННІ І ЗАКЛЮЧНІЙ ОБРОБЦІ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗАСТОСУВАННЯ КАРБОКСИМЕТИЛЬОВАНОГО КРОХМАЛЮ В ДРУКУВАННІ І ЗАКЛЮЧНІЙ ОБРОБЦІ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,72 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
ІЩЕНКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 677.862.55
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗАСТОСУВАННЯ
КАРБОКСИМЕТИЛЬОВАНОГО КРОХМАЛЮ В ДРУКУВАННІ І
ЗАКЛЮЧНІЙ ОБРОБЦІ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ
05.19.03 – технологія текстильних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Cумська Ольга Петрівна,
Херсонський національний технічний університет,
доцент кафедри хімічної технології та дизайну
волокнистих матеріалів
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Міщенко Г.В., Херсонський національний технічний університет, завідувач кафедри фізичної та неорганічної хімії;
кандидат технічних наук, доцент Кулаков О.І., Хмельницький національний університет, доцент кафедри хімічної технології.
Провідна установа:
Львівська комерційна академія, кафедра товарознавства непродовольчих товарів, Центральна спілка споживчих товариств України.
Захист відбудеться “7” червня 2006 р. о 13 00 годині на засіданні спеціалізованої
вченої ради Д 67.052.02 при Херсонському національному технічному університеті за адресою: 73008, м. Херсон – 8, Бериславське шосе, 24, корпус 1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Херсонського національного
технічного університету за адресою: 73008, м.Херсон – 8, Бериславське шосе, 24, корпус 1.
Автореферат розісланий “5” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.І. Валько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Текстильна промисловість на початку нового сторіччя ввійшла в число передових галузей світової індустрії, що найбільш інтенсивно розвиваються. У той же час вітчизняна текстильна промисловість поступово втрачає раніше зайняті позиції, її доля в економіці країни складає 0,5 %, тому вона має потребу в корінній реорганізації та технічному переозброєнні. Їхньою основою повинні стати новітні ефективні й екологічно-безпечні технології, що дозволяють забезпечити випуск конкурентноздатної продукції високої якості і різноманітного асортименту. Виконання цієї задачі залежить від вирішення ряду проблем, пов’язаних з удосконаленням технологічного процесу опорядження текстильних матеріалів. Найбільш складною технологічною операцією опоряджувального виробництва є колористичне оформлення тканин, особливо способом друкування, що дозволяє суттєво розширити можливості художнього оформлення текстильних матеріалів із целюлозних волокон. Для друкування целюлозних тканин використовується широкий асортимент класів барвників: кубові, активні і пігменти. Активні барвники мають ряд переваг, але їх застосування для друкування обмежується, головним чином, дефіцитністю і дороговизною загусників на основі альгінатів. Вартість та якість загусника відчутно впливають на економічні показники опоряджувального виробництва і можуть складати від 10 до 42 % від загальних матеріальних витрат на друкування текстильних матеріалів. На закордонних фірмах вказана проблема вирішується шляхом використання модифікованих форм найбільш доступного полісахариду - крохмалю. В США щорічне виробництво модифікованих крохмалів перевищує 800 тис. т, а в Російській Федерації їх випуск становить 40 тис. т при потребі - 200 тис. т. Але імпорт таких препаратів економічно недоцільний при перевиробництві основної сировини - крохмалю. Тому виникла реальна потреба в створенні вітчизнянного виробництва модифікованого крохмалю, так як проблема вибору загусників друкарських фарб – одна з найбільш гострих для вітчизняної текстильної галузі.
Актуальність теми даної роботи визначається необхідністю створення загусників на основі карбоксиметилірованого крохмалю та розробки сучасної вітчизняної технології їх ефективного застосування в друкуванні текстильних матеріалів із натуральних і хімічних волокон активними та дисперсними барвниками. Крім використання в якості загусників, такі продукти також широко можуть використовуватись в якості препаратів для заключної обробки, що значно розширює можливості їх використання та дає змогу знизити їх собівартість.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЗАСТОСУВАННЯ КАРБОКСИМЕТИЛЬОВАНОГО КРОХМАЛЮ В ДРУКУВАННІ І ЗАКЛЮЧНІЙ ОБРОБЦІ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок