Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСТРЕМАЛЬНІСТЬ І ФОРМИ ІЇ ПРОЯВУ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Загрузка...

ЕКСТРЕМАЛЬНІСТЬ І ФОРМИ ІЇ ПРОЯВУ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Назва:
ЕКСТРЕМАЛЬНІСТЬ І ФОРМИ ІЇ ПРОЯВУ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,89 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І. Вернадського
Чудіна Наталя Віталіївна
УДК: 141.7:159.923
ЕКСТРЕМАЛЬНІСТЬ І ФОРМИ ІЇ ПРОЯВУ
У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
09.00.03 – соціальна філософія і філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь – 2008
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі соціальної філософії філософського факультету Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
 
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор Кальной Ігор Іванович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри соціальної філософії.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Бабінов Юрій Олександрович,
Севастопольський національний Технічний університет , професор кафедри Філософських та соціальних наук;
кандидат філософських наук, доцент
Горбань Олександр Володимирович,
Національна академія природоохоронного і курортного будівництва, завідувач кафедри філософії і права.
Захист відбудеться “20” травня 2008 р. о 1300 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, вул. Київська, 116-А
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою:
м. Сімферополь, пр. Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “19” квітня 2008 року.
 
Учений секретар спеціалізованої вченої ради О.В. Зарапін
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В умовах розвитку техногенної цивілізації і глобалізаційних процесів сучасності, все більш інтенсивним і напруженим стає ритм життя людини, що дозволяє говорити вже не про швидкості, а про надшвидкості життєвого ритму, особливо в порівнянні з попередніми епохами. Прискорений темп життя змушує вести мову про “новий” антропологічний тип людини, якій для забезпечення гідного життя собі і своїй сім'ї доводиться затрачувати все більше і більше життєвої енергії. Це спричиняє за собою вірогідність виходу індивіда на грань між “нормальним” функціонуванням його нервової системи і тим станом, коли вона не витримує, “впадаючи” в полягання нервових зривів, нервових потрясінь і депресій.
У граничному, крайньому положенні, психіка прагне збереження своєї життєдіяльності, часто звертаючись до компенсаційних механізмів. Ці механізми можна частково порівняти з психологічним терміном “сублімація”. Щоб не втратити своє тілесне і психічне здоров'я людині доводиться знаходити заняття, які відповідали б тим умовам, в яких вона знаходиться. Це дозволяє їй адаптуватися до нового ритму і якості життя.
У цих умовах загального прискорення відбувається зростання екстремальних проявів людської активності в суспільстві, що і є основною проблемою виконаного дослідження.
На індивідуальному рівні заявлена проблема має антропологічний сенс і проявляє себе в соціальному середовищі на рівні різних типів екстремальності залежно від відношення індивіда до суспільства і в цьому значенні вона заявляє про свою актуальність як соціальна проблема.
Актуальність проблеми посилюється в умовах суспільства перехідного або “транзитного” періоду, коли відбувається руйнування норм соціальної регуляції, що склалися, що приводить до істотного зростання екстремальної поведінки в різних формах її прояву.
Заявлена проблема має декілька рівнів свого дослідження. Її можна досліджувати на рівні особи, яка достатньо добре розглянута, про що свідчать численні публікації із психології особи. Менш досліджений – соціальний рівень, який обумовлює необхідність вивчення екстремальних проявів в соціумі. Проте найважливішим є соціально-філософський рівень дослідницької практики, який є тим, що менш пропрацював, але дозволяє органічно поєднати одержані результати досліджень перших двох рівнів.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Робота враховує положення національної програми України “Освіта”.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: ЕКСТРЕМАЛЬНІСТЬ І ФОРМИ ІЇ ПРОЯВУ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок