Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОПЕДЕВТИЧНИХ ЗНАНЬ З ХІМІЇ В УЧНІВ 4-6 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ФАКУЛЬТАТИВНОГО НАВЧАННЯ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ПРОПЕДЕВТИЧНИХ ЗНАНЬ З ХІМІЇ В УЧНІВ 4-6 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ФАКУЛЬТАТИВНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОПЕДЕВТИЧНИХ ЗНАНЬ З ХІМІЇ В УЧНІВ 4-6 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ФАКУЛЬТАТИВНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М. П. ДРАГОМАНОВА
Шевчук Тетяна Олександрівна
УДК 371.214.19:546
ФОРМУВАННЯ ПРОПЕДЕВТИЧНИХ ЗНАНЬ
З ХІМІЇ В УЧНІВ 4-6 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ФАКУЛЬТАТИВНОГО НАВЧАННЯ
13.00.02 – теорія та методика навчання (хімія)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Мелітопольському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Максимов Олександр Сергійович,
Мелітопольський державний педагогічний
університет, завідувач кафедри неорганічної
хімії та методики викладання хімії.
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Буринська Ніна Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України,
головний науковий співробітник лабораторії
хімічної та біологічної освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент
Юзбашева Галина Сергіївна,
Південноукраїнський регіональний інститут
післядипломної освіти педагогічних кадрів,
завідувач кафедри теорії та методики навчання
природничо-математичних та технологічних
дисциплін.
Захист відбудеться „14” грудня 2007 року о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.11 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 12 листопада 2007 року.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А. Цуруль
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Державним стандартом базової і повної середньої освіти визначено таке основне завдання хімічної компоненти освітньої галузі „Природознавство”, як формування в учнів природничо-наукової картини світу, зокрема на підставі засвоєних знань про атомно-молекулярну будову речовин, їх властивості, різноманітність тощо. Час вимагає дати учням 4–6 класів елементарні знання на науковому рівні про різноманітний світ речовин та матеріалів, з якими вони зустрічаються у побуті, класі, на ігровому майданчику, центрі розваг та ін., або про які дізнаються із засобів телекомунікацій, Інтернету, медіаосвіти. Ми користуємося газом, вугіллям, моторним паливом, вживаємо цукор, сіль, ліки, застосовуємо косметику, парфуми, маємо справу з фарбами, спостерігаємо такі фізико-хімічні і хімічні явища, як розчинення речовин, зміну властивостей молока, білка курячих яєць, випадіння осаду в мінеральній воді тощо. Ці та інші явища діти намагаються самі зрозуміти або отримати пояснення від батьків, старших друзів тощо. Якщо пізнавальної потреби своєчасно не задовольнити з кваліфікованого джерела знань, то відбувається усвідомлення не завжди наукової, вивіреної інформації про матеріальний світ, яку важко виправити в наступному систематичному курсі хімії. Тому має місце проблема пропедевтики хімічних знань ще до початку вивчення учнями систематичного курсу хімії середньої школи. Проте з часу введення факультативних занять у загальноосвітніх школах відсутні спеціальні дослідження з розв’язування проблеми пропедевтики хімічних знань учнів 4-6 класів. Віддаючи належне напрацьованим науковим матеріалам і методичним рекомендаціям з проблем застосування хімічного експерименту та інших засобів навчання школярів хімії, ще не здійснювалася спроба розробити методику факультативних занять з хімії із застосуванням учнівського експерименту, аудіовізуальних та інших засобів навчання для учнів 4-6 класів.
Таким чином, існує певна суперечність між потребою в хімічних знаннях учнів, які не вивчають систематичний курс хімії, і відсутністю освітньої послуги в школі, здатної задовольнити пізнавальний інтерес учнів у цьому напрямі. Ці стратегічні напрями вже розроблюються і тактично вирішуються дослідниками О.А. Гаманюк, В.І. Кизенко, Т.М. Федорів та іншими.
Необхідність розв’язання виявленої суперечності обумовила актуальність обраної проблеми: як теоретично обґрунтувати і практично втілити процес навчання хімії у 4-6 класах, щоб протягом нього сформувати пропедевтичні знання про оточуючі нас речовини, їх елементарну будову і явища, що з ними відбуваються в живій і неживій природі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОПЕДЕВТИЧНИХ ЗНАНЬ З ХІМІЇ В УЧНІВ 4-6 КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ФАКУЛЬТАТИВНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок