Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комплексне використання різних класів генетичних маркерів У ПРОЦЕСІ створеннЯ нових популяцій курей

Загрузка...

Комплексне використання різних класів генетичних маркерів У ПРОЦЕСІ створеннЯ нових популяцій курей

Назва:
Комплексне використання різних класів генетичних маркерів У ПРОЦЕСІ створеннЯ нових популяцій курей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н. КАРАЗІНА
Ткачик Тимофій Едуардович
УДК 636.52/.58:575
Комплексне використання різних класів
генетичних маркерів У ПРОЦЕСІ створеннЯ
нових популяцій курей
03.00.15 – генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків–2008


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті птахівництва Української академії аграрних наук
Науковий керівник: | доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Бондаренко Юрій Васильович
Інститут птахівництва УААН,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Багацька Наталія Василівна
Державна установа „Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків АМНУ”,
завідувач лабораторії медичної генетики
кандидат біологічних наук,
Суханов Святослав Всеволодович
Національний науковий центр „Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини” УААН,
завідувач сектором генетики відділу шовківництва та технічної ентомології
Захист відбудеться „ _11__” ____06___ 2008 р. о __1515_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.21 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, біологічний факультет, ауд. III-15.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий „_07_” ____05_____ 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 64.051.21 О.М. Федота


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Свійська курка (Gallus domesticus) є зручним модельним об’єктом для популяційно-генетичних досліджень в тваринництві. Завдяки ранній скоростиглості, високій плодючості, великому породному різноманіттю та невибагливості в утриманні цей вид птахів був першим серед тварин, на якому продемонстровано загальнобіологічне значення законів Г. Менделя. Результати генетичних досліджень, отримані на Gallus domesticus, і зараз мають не тільки практичне, а й велике теоретичне значення.
На сучасному етапі розвитку генетики свійських та диких тварин для моніторингу динаміки їх популяційних генофондів широко використовуються різни класи спадкових маркерів (Ю.П. Алтухов та ін., ). Сигнальні гени останнім часом все частіше застосовуються і при створенні нових та удосконаленні існуючих порід і кросів сільськогосподарської птиці (Ю.В. Бондаренко, Н.И. Сахацкий, 2001; В.П. Хвостик, 2004).
Використання в селекційному процесі тільки одного класу генетичних маркерів обмежує інформацію про зміни генетичної структури популяції (В.Т. Сметанін, 2007). Застосування ж генетичних маркерів у комплексі дає можливість всебічно проаналізувати та охарактеризувати мікроеволюційні зміни, які відбуваються в популяціях та породах сільськогосподарської птиці при їх створенні. Такий системний підхід базується на одночасному використанні різних класів генетичних маркерів (поліморфних білків, груп крові, моногенних морфологічних ознак, забарвлення оперення, спадкових ембріональних аномалій), які дадуть змогу отримати більш повну, комплементарну характеристику генетичної структури окремих популяцій птиці.
У зв’язку з цим, проведення комплексного моніторингу мікроеволюційних процесів на всіх етапах синтезу нових різновидів Gallus domesticus має велике наукове і практичне значення. Актуальність проведених досліджень доповнюється і тим, що вони проводились у процесі створення нової популяції м’ясо-яєчних курей для фермерських та присадибних господарств, аналогів яким не має в Україні (О.О. Катеринич та ін., 2003).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в 2004–2007 роках у відділі селекції і генетики сільськогосподарської птиці Інституту птахівництва УААН та на експериментальній базі ДПДГ „Борки” ІП УААН.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Комплексне використання різних класів генетичних маркерів У ПРОЦЕСІ створеннЯ нових популяцій курей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок