Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ СУДОВОГО КОНТРОЛЮ

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ СУДОВОГО КОНТРОЛЮ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ СУДОВОГО КОНТРОЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Кондратьєв Олександр Васильович
УДК 343.19
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ СУДОВОГО КОНТРОЛЮ
Спеціальність 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі організації судових та правоохоронних органів Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник -
доктор юридичних наук, професор Грошевий Юрій Михайлович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри кримінального процесу.
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, професор Долежан Валентин Володимирович, Одеська національна юридична академія, професор кафедри організації судових та правоохоронних органів;
- кандидат юридичних наук, доцент Бринцев Василь Дмитрович, апеляційний суд Харківської області, голова.
Провідна установа -
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра правосуддя юридичного факультету, Міністерство освіти і науки України (м. Київ).
Захист відбудеться "__15__"__червня _2005 р. о _11-30_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розіслано "_14___"_травня_ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Румянцев
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема судового контролю завжди привертала увагу як науковців, так і юристів-практиків. Ще в середині 60-х років ХІХ ст. в Україні, як складовій частині Російської імперії, було законодавчо проголошено й теоретично обґрунтовано концепцію судової влади, а судовий контроль визнавався функцією судової влади. На жаль, після Жовтневої революції нова влада принесла діяльність судів у жертву революційній доцільності. Формально деякі елементи судового контролю були сформульовані лише в Конституції СРСР 1977 р. (ст.58), хоча фактично існував контроль з боку партійних і радянських органів. Державна ідеологія і юридична наука розглядали суди як інструмент здійснення політичного курсу, орієнтованого на побудову комуністичного суспільства.
Нові перспективи щодо реального забезпечення в Україні судового контролю з’являються лише після прийняття Конституції України 1996 р., згідно з якою під нього підпадають усі випадки обмеження державою та її органами конституційних прав людини (ст.55). У розвиток конституційних положень було внесено низку доповнень у процесуальне законодавство України, що суттєво розширило контрольні функції суду при виконанні судової влади.
Судовий контроль, як одна з функцій останньої, привертає увагу міжнародного співтовариства. Міжнародні нормативно-правові акти передбачають право кожного на справедливий судовий розгляд його справи і неодмінно підкреслюють такі властивості судів, як незалежність, компетентність і безсторонність при здійсненні правосуддя й судового контролю (ст.10 Загальної декларації прав людини; ст.6 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод; ст.14 Міжнародного пакту про громадянські й політичні права). У цьому сенсі можна вести мову про інтернаціоналізацію стандартів судового контролю. Законодавством України були сприйняті основні міжнародні стандарти в царині захисту прав людини, що зробило актуальнішим теоретичний аналіз проблем, пов’язаних із судовим контролем.
Проте час демократичних реформ, у рамках яких здійснюється в Україні судово-правова реформа, викликає потребу переосмислити в методологічному аспекті зроблене й запровадити оптимальну для нашого суспільства модель судового контролю. Відсутність комплексного наукового дослідження судового контролю як функції судової влади в Україні, заснованого на принципово новому підході до вирішення його організаційних і правових проблем, і послужило підставою для обрання теми дослідження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ СУДОВОГО КОНТРОЛЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок