Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез АРИЛ- ТА ГЕТЕРИЛЗАМІЩЕНИХ 4-ТІАЗОЛІДОНІВ ТА ЇХ БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ

Загрузка...

Синтез АРИЛ- ТА ГЕТЕРИЛЗАМІЩЕНИХ 4-ТІАЗОЛІДОНІВ ТА ЇХ БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ

Назва:
Синтез АРИЛ- ТА ГЕТЕРИЛЗАМІЩЕНИХ 4-ТІАЗОЛІДОНІВ ТА ЇХ БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
ГОЛОТА СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 615.012.1:547.79
Синтез АРИЛ- ТА ГЕТЕРИЛЗАМІЩЕНИХ 4-ТІАЗОЛІДОНІВ
ТА ЇХ БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ
15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Львів - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Міністерства охорони здоров'я України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
Владзімірська Олена Василівна
Львівський національний медичний університет
ім. Данила Галицького, професор
кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Новіков Володимир Павлович
Національний університет "Львівська політехніка",
завідувач кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології;
доктор фармацевтичних наук, професор
Коваленко Сергій Іванович
Запорізький державний медичний університет,
професор кафедри фармацевтичної хімії.
Провідна установа: Національний фармацевтичний університет МОЗ України, кафедра фармацевтичної хімії (м. Харків)
Захист відбудеться "23" червня 2006 року о 10оо год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.02 у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6).
Автореферат розісланий "22" травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гасюк Г.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Синтез та систематичне вивчення нових похідних 4-тіазолідону, які представляють інноваційну групу лікарських засобів у фармакотерапії інсуліннезалежного діабету та його ускладнень, є актуальним та перспективним завданням фармацевтичної та органічної хімії. Ряд 4-тіазолідонів знаходяться на різних стадіях клінічних досліджень як потенційні антитиреоїдні, протизапальні, антимікробні, противірусні, серцево-судинні та тромболітичні засоби. На сучасному етапі хімія та фармакологія 4-тіазолідонів зазнала бурхливого розвитку, що відображено в роботах Б.С. Зіменковського, О.В. Владзімірської, В.П. Музиченка, Й.Д. Комариці, Р.Б. Лесика, Mui Mui Sim, M. Barecca, K.A. Kandeel, D.L. Mohler та інших. Серед названих сполук перспективними об’єктами дослідження є 4-тіазолідони з арильними та гетерильними фрагментами в молекулах. Комбінація електронних ефектів арильних та гетерильних замісників з 4-тіазолідоновим ядром є фактором специфічної хімічної поведінки зазначених сполук. Велика група арил- та гетерилзаміщених 4-тіазолідонів є високоселективними лігандами до ряду клітинних біомішеней (PPAR, Bcl-XL, TNF?, MurB, COX-2, 5-LOX, HIV-1 RT, JSP-1 та ін.), що зумовлює протидіабетичну, протипухлинну, протимікробну, протизапальну, противірусну та інші види фармакологічної активності зазначених сполук. Отже поглиблене вивчення нових арил- та гетерилзаміщених 4-тіазолідонів, їх синтез, дослідження біологічної активності та встановлення взаємозв’язку між структурою і дією представляє безперечний інтерес як з теоретичної точки зору, так і в плані спрямованого синтезу потенційних лікарських засобів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом проблеми “Фармація” МОЗ України і є фрагментом комплексної науково-дослідної роботи Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (№ державної реєстрації 0101U009227, шифр теми ІН 10.06.0001.01). Дослідження протиракової, протитуберкульозної та протисудомної активностей синтезованих сполук проводились у рамках міжнародних програм Національного інституту здоров’я США: Developmental Therapeutics Program (DTP), Tuberculosis Antimicrobial Acquisition & Coordinating Facility (TAACF) та NIH Anticonvulsant Drug Development (ADD) Program.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Синтез АРИЛ- ТА ГЕТЕРИЛЗАМІЩЕНИХ 4-ТІАЗОЛІДОНІВ ТА ЇХ БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок