Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САМООРГАНІЗАЦІЯ ОНТОЛОГІЧНОЇ САМОСТІ В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНОГО ПРОСТОРУ

САМООРГАНІЗАЦІЯ ОНТОЛОГІЧНОЇ САМОСТІ В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНОГО ПРОСТОРУ

Назва:
САМООРГАНІЗАЦІЯ ОНТОЛОГІЧНОЇ САМОСТІ В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНОГО ПРОСТОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,19 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
ЧУЙКОВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 314.156.(477)
САМООРГАНІЗАЦІЯ ОНТОЛОГІЧНОЇ САМОСТІ В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНОГО ПРОСТОРУ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Горбунова Людмила Степанівна,
Інститут вищої освіти АПН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Култаєва Марія Дмитрівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Кочубей Наталія Василівна,
Сумський державний педагогічний
університет імені А.С. Макаренка,
доцент кафедри філософії та соціології.
Захист відбудеться 24 квітня 2008 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, 9-й поверх, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, 8-й поверх.
Автореферат розісланий 22 березня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С. Горбунова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Особисте і соціальне життя в умовах суспільства перехідного типу переживає складний стан, але це криза, що пов’язана з певною трансформацією і вимагає від особи і від суспільства зусиль, якщо ми бачимо конструктивний сенс таких соціальних і особистих трансформацій. В тому разі, якщо людина воліє бути просто адаптованою до соціального простору, що онтично близький, виникають різноманітні негативні наслідки. Проблемний стан свідомості сучасної людини, що виявляється в першу чергу в соціальних практиках, змушує розглянути питання виникнення причин психологічних і соціальних проблем, а також способів їх «лікування» та внутрішньої інтеграції свідомості. Соціальні маніпулятивні технології, в свою чергу, створюють той внутрішній психічний розлад, який необхідний для здійснення негуманітарних цілей з боку бюрократичної анонімної влади, але тільки для тієї людини, що схильна до адаптації, тобто до особистої нівеляції. Ми можемо просто констатувати тотальну нівеляцію людини у сучасному соціальному просторі і намагатися її змінити, вилікувати, а можемо спитати, чи є умови, завдяки яким сучасний соціальний простір стає для цілісної духовної людини простором можливостей?
Сучасний соціальний простір у глобальному масштабі в певних тенденціях стає згубною для особистості, для гуманізму, духовних цінностей, наративною структурою, гіперреальністю, тому що містить у собі таку ж саму безособову частку «man», яка так само міститься у «людях», або у одиничній особі, якщо вона підкорюється стереотипам життя у повсякденності. Саме тому сучасна людина стала вже не метою, а засобом для досягнення (владними – формальними і неформальними – структурами) будь-яких цілей (політичних, ідеологічних, економічних). Розмаїття філософських інтерпретацій теми самості та соціального простору демонструють окремі філософські концепції, які не об’єднано в єдиний напрямок. До цього часу не актуалізована релевантність поняття самості в структурі філософського знання.
Причина мінімізації людського фактору, гуманістичних цінностей в сучасній соціальній структурі полягає у відсутності цілісної самості, яка набула онтологічного статусу, і звідси виникає ситуація маніпулятивності, схильності до впливу з боку різноманітних технологій, що діють на психіку людини. Звідки взялась ця маніпулятивність, піддатливість людського «Я» різноманітними чужорідними впливами?
Свідомість сучасної людини знаходиться в дискретному стані, що характерний як для архаїчних культур, так і для аналогічної колажної, фрагментованої свідомості у сучасному соціальному просторі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: САМООРГАНІЗАЦІЯ ОНТОЛОГІЧНОЇ САМОСТІ В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНОГО ПРОСТОРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок