Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ СТАЛЕВИХ ВИРОБІВ МІКРОЛЕГУВАННЯМ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯМ СПОСОБУ ВВЕДЕННЯ МОДИФІКАТОРІВ У КІВШ

Загрузка...

ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ СТАЛЕВИХ ВИРОБІВ МІКРОЛЕГУВАННЯМ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯМ СПОСОБУ ВВЕДЕННЯ МОДИФІКАТОРІВ У КІВШ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ СТАЛЕВИХ ВИРОБІВ МІКРОЛЕГУВАННЯМ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯМ СПОСОБУ ВВЕДЕННЯ МОДИФІКАТОРІВ У КІВШ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,21 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
 
На правах рукопису
Павленко Юрій Олександрович
УДК 669.18:621.746:669.86.046
.
ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ СТАЛЕВИХ ВИРОБІВ МІКРОЛЕГУВАННЯМ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯМ СПОСОБУ ВВЕДЕННЯ МОДИФІКАТОРІВ У КІВШ
05.16.02 - "Металургія чорних металів"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній металургійній академії України
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник роботи:
Яковлєв Юрій Миколайович, доктор технічних наук, Національна металургійна академія України, професор кафедри теорії металургійних процесів і фізичної хімії.
Офіційні опоненти:
Луньов Валентин Васильович, доктор технічних наук, Запорізький Державний технічний університет, професор, завідувач кафедри “Машини і технологія ливарного виробництва”.
Піптюк Віталій Петрович, кандидат технічних наук, Інститут чорної металургії Національної академії наук України, старший науковий співробітник відділу металургії сталі.
Провідна установа:
Дніпродзержинський державний технічний університет.
Захист відбудеться "_09"____ 12_______ 2003 р. в 12 -30 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03 при Національній металургійній академії України за адресою: проспект Гагаріна, 4, м. Дніпропетровськ, 49600.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної металургійної академії України, проспект Гагаріна, 4, м. Дніпропетровськ, 49600.
Автореферат розіслано "_5" ___11______2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Л.В. Камкіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Найважливішими проблемами виробництва металовиробів в сучасних умовах є, підвищення якості, зниження енергоємності виробництва і собівартості готових виробів. У цьому зв'язку дослідження, спрямовані на удосконалювання процесів розкислення, легування і модифікування сталей, створення нових марок сталі і розробка енергозберігаючих технологій виробництва з них готових виробів, заслуговують на пильну увагу.
Рішення питань, спрямованих на підвищення якості, можливо за рахунок детального вивчення процесів твердіння металевих розплавів і факторів, що впливають на них. Впливати на ці процеси можна за допомогою фізико-хімічних воздій, наприклад, мікролегуванням і модифікуванням. При цьому особливо важливого значення набувають способи введення лігатур у рідкий метал, що дозволяють проводити легування і модифікування з максимальними ступенями засвоєння активних елементів металом. Питання взаємодії активних елементів з домішками рідкої сталі і вплив їхніх сполучень на експлуатаційні властивості виробів вивчені поки ще недостатньо повно.
У світовій практиці виробництва деталей машин і механізмів намітилася тенденція до заміни вуглецевих і низьколегованих конструкційних сталей на мікролеговані і модифіковані сталі, що не потребують термічної обробки. В даний час промисловістю України такі мікролеговані сталі не виробляються й у виробництві деталей машин і механізмів практично не використовуються.
Визначені задачі, а також вивчення ряду загальних питань кристалічної будівлі злитків і виливків покладені в основу дійсної дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Питання і проблеми, розглянуті в дисертаційній роботі, відповідають Державній програмі розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 року і Державній програмі енергозбереження. Виконання дисертації зв'язане з планами науково-дослідних робіт НМетАУ. Основу дисертації складають результати науково-дослідних робіт, виконаних при активній участі автора з 1975 по 1991 роки, №№ держреєстрації: (теми): 75045746 (т.002.020/75), 77013862 (т.Х83050), 80024991 (т.983006), 0190001954 (т.Х00601000).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи була розробка технологічних основ виробництва сталей, різного ступеню легованості, модифікованих активними елементами, на базі фізико-хімічного аналізу процесів взаємодії легуючих та модифікуючих додатків із залізовуглецевим розплавом та домішками рідкої сталі, формування структурних зон у литому металі та утворення неметалічної фази в ході твердіння.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ СТАЛЕВИХ ВИРОБІВ МІКРОЛЕГУВАННЯМ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯМ СПОСОБУ ВВЕДЕННЯ МОДИФІКАТОРІВ У КІВШ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок