Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПРИРОДА НАЦІОНАЛЬНОГО МІФУ: ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ КОНТЕКСТ

ПРИРОДА НАЦІОНАЛЬНОГО МІФУ: ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ КОНТЕКСТ / сторінка 7

Назва:
ПРИРОДА НАЦІОНАЛЬНОГО МІФУ: ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ КОНТЕКСТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Це те, що одного разу виникнувши, знаходиться між людською свідомістю і навколишнім світом і, таким чином, саме через міф відбувається поєднання людини і світу, а, отже, він є способом сприйняття реальності. Міф певним чином обробляє реальність і представляє її свідомості. “Зашифрована” таким чином реальність постає у свідомості як міфічний досвід.
Міф як спосіб сприйняття світу має певні формальні характеристики, які почав вивчати з точки зору трансцендентальної методології ще Е.Кассірер. На думку дисертанта, до них відносяться міфічний час та виділена в ньому точка першоначала, міфічний простір та виділення в ньому сакрального і профанного рівнів, нерозчленованість (злитість) світосприйняття, наявність міфічних сутностей. Автор розглядає їх як елементи структури архаїчного міфічного досвіду. Структура міфічного сприйняття світу забезпечує єдність дійсності на рівні свідомості, і в цьому розумінні міф є первинним способом осягнення світу людською свідомістю.
“Чи існує у свідомості сучасної людини досвід якщо не тотожний, то, принаймні, аналогічний міфічному досвіду архаїки?”– це питання і вирішується далі у цьому параграфі.
У результаті проведеного аналізу робиться висновок про можливість існування міфу як певного компонента у цілісному і неоднорідному досвіді сучасної цивілізованої людини. Але сучасний міф не має тієї сутнісної першооснови, що була притаманна архаїчному. Мова йде про відсутність синкретичності сприйняття на рівні всієї свідомості. Синкретизм сучасного міфу є партикулярним. На рівні міфічного компоненту сучасної диференційованої свідомості можна виявити структуру, яка буде аналогічною структурі архаїчного міфу.
Доведено, що сучасний міф існує у трьох формах як результатах довгої психічної і культурної еволюції. По-перше, сучасний міф існує на рівні живого досвіду, оформленого міфічним чином формальними структурами. По-друге, він існує як міфологія. Це опредметнений досвід, який функціонує на рівні артефактів культури. Головне, що вказує на неавтентичність таких міфів, це те, що людина їх не переживає, а вибудовує відношення до них – естетичне чи наукове. На цьому рівні міф сприймається на рефлективному рівні і по відношенню до міфу-досвіду є копією. До цієї форми належать і ідеологічні міфи. По-третє, сучасний міф може початково виступати як метафора чи “пусте поняття”.
Автор дійшов висновку, що міф в історії існує у двох взаємопов’заних площинах. З одного боку, міф в історії розвивається об’єктивно як міфічна здатність, яка обумовлена, з одного боку, архетиповими структурами підсвідомості, а, з іншого, культурним і соціальним хаосом у сприйнятті сучасності. Головною підставою для об’єктивного існування міфу є те припущення, що людський досвід безперервний і кожний наступний етап у його розвитку містить елементи попереднього. Тому, до наступних поколінь переходять як мотиви, конкретні образи первісних міфів, так і сам міф як спосіб сприйняття та організації дійсності, який одного разу вже зарекомендував свою ефективність. З іншого боку, міф, ставши об’єктом рефлексій, не даний нам безпосередньо у почуттєвому досвіді, це ідеальний об’єкт сприйняття, і саме тому, проходячи через історичні епохи, він дає ціле віяло значень. В дисертації робиться важливий висновок про те, що специфіка розуміння дослідником сучасного міфу виникає внаслідок накладання на об’єктивну міфічну здатність суб’єктивного моменту – тлумачень самого терміна “міф”. Мається на увазі, що сам термін, внаслідок постійної присутності міфу в історії як предмету для філософських рефлексій, набув самостійної гами значень; тобто, наперед дане розуміння міфу, зафіксоване у понятті, впливає на особливості бачення міфічним чином обробленої реальності.
У другому підрозділі – “Міфічне підгрунтя національної ідентичності”– сама нація розглядається, по-перше, з історичного боку. У цьому випадку вона тлумачиться як форма організації людської спільноти, що притаманна модерній добі, насамперед, європейської історії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРИРОДА НАЦІОНАЛЬНОГО МІФУ: ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ КОНТЕКСТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок