Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конкурентоспроможність робочої сили регіону: методологія та напрями забезпечення

Загрузка...

Конкурентоспроможність робочої сили регіону: методологія та напрями забезпечення

Назва:
Конкурентоспроможність робочої сили регіону: методологія та напрями забезпечення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Глевацька Наталія Миколаївна
УДК 331.522.4
Конкурентоспроможність робочої сили регіону:
методологія та напрями забезпечення
Спеціальність 08.09.01 - демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки праці та менеджменту Кіровоградського національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Петрова Ірина Леонідівна,
Університет економіки та права “КРОК” МОН України,
завідувач кафедри менеджменту і маркетингу
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Дмитренко Геннадій Анатолійович, Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки та управління персоналом;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Лісогор
Лариса Сергіївна, Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України, провідний науковий співробітник відділу досліджень людського розвитку.
Провідна установа:
Інститут економіки та прогнозування НАН України, відділ соціально-економічних проблем, м. Київ.
Захист відбудеться "26" червня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка,60.
Автореферат розісланий "26" травня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Дейнеко Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Подальший соціально-економічний розвиток України залежить від рівня конкурентоспроможності національної робочої сили, яка характеризується сукупністю продуктивних рис працівників, що дають змогу задовольняти потреби роботодавців і власників робочої сили і створювати конкурентоспроможну продукцію. Тому однією з найважливіших соціальних проблем, над вирішенням якої зосереджена увага економічної науки, є теоретико-методологічне обґрунтування основних напрямів забезпечення конкурентоспроможності робочої сили та розробка практичних рекомендацій щодо їх реалізації на всіх рівнях господарювання. Актуальність її дослідження посилюється за умов входження України до наднаціональних економічних структур і посилення конкурентної боротьби на світових ринках.
У зв’язку з цим, одним з головних завдань побудови ефективно функціонуючої економічної системи в Україні є активізація внутрішніх джерел економічного піднесення, передусім, за рахунок зростання конкурентоспроможності робочої сили.
Даній проблемі було присвячено наукові праці Бандура С.І., Богині Д.П., Бондаря І.К., Бугуцького О.А., Васильченка В.С., Герасимчука В.І., Грішнової О.А., Данилишина Б.М., Данюка В.М., Дмитренка Г.А., Долішнього М.І., Заяць Т.А., Колота А.М., Купалової Г.І., Куценко В.І., Лібанової Е.М., Лісогор Л.С., Онікієнка В.В., Петрової І.Л., Петюха В.М., Пирожкова С.І., Семикіної М.В., Торгової Л.В., Яременка О.О. та інших вчених. Завдяки цим та іншим ученим було закладено теоретико-методологічне підгрунтя дослідження нагальних проблем ринку праці, розроблено категоріальний апарат, розкрито проблеми забезпечення зайнятості населення, виявлено основні фактори, що обумовлюють зростання чи зменшення рівня конкурентоспроможності робочої сили тощо.
Водночас, залишаються недостатньо дослідженими проблеми забезпечення конкурентоспроможності робочої сили за умов економічних перетворень, а також необхідність розробки напрямів її формування і використання в контексті переведення економіки на модель інноваційного розвитку та євроінтеграції України. Все це спонукало до вибору даної теми дисертаційної роботи, яка виконана переважно на прикладі Кіровоградської області і, водночас, обумовлює актуальність дослідження, його головну мету, наукову та прикладну значущість.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Конкурентоспроможність робочої сили регіону: методологія та напрями забезпечення

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок