Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПАСИВУЮЧОЇ ПЛІВКИ НА ЕЛЕКТРОХІМІЧНУ ПОВЕДІНКУ ЛІТІЄВОГО ЕЛЕКТРОДУ В ДЖЕРЕЛАХ СТРУМУ З НЕВОДНИМ ЕЛЕКТРОЛІТОМ

ВПЛИВ ПАСИВУЮЧОЇ ПЛІВКИ НА ЕЛЕКТРОХІМІЧНУ ПОВЕДІНКУ ЛІТІЄВОГО ЕЛЕКТРОДУ В ДЖЕРЕЛАХ СТРУМУ З НЕВОДНИМ ЕЛЕКТРОЛІТОМ

Назва:
ВПЛИВ ПАСИВУЮЧОЇ ПЛІВКИ НА ЕЛЕКТРОХІМІЧНУ ПОВЕДІНКУ ЛІТІЄВОГО ЕЛЕКТРОДУ В ДЖЕРЕЛАХ СТРУМУ З НЕВОДНИМ ЕЛЕКТРОЛІТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
МАКСЮТА ІРИНА МЕЧЕСЛАВІВНА
УДК 621.357. 7: 541.13
ВПЛИВ ПАСИВУЮЧОЇ ПЛІВКИ НА ЕЛЕКТРОХІМІЧНУ ПОВЕДІНКУ
ЛІТІЄВОГО ЕЛЕКТРОДУ В ДЖЕРЕЛАХ СТРУМУ
З НЕВОДНИМ ЕЛЕКТРОЛІТОМ
Спеціальність 05.17. 03 – технічна електрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному хіміко-технологічному університеті в Галузевій науково-дослідній лабораторії хімічних джерел струму (ГНДЛ ХДС) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор хімічних наук Шембель Олена Моісіївна,
Галузева науково-дослідна лабораторія хімічних джерел струму Українського державного хіміко-технологічного університету, м.Дніпропетровськ, завідувач ГНДЛ ХДС.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, член-кореспондент НАН України Присяжний Віталій Дем’янович, НАН України, м. Київ, директор міжвідомчого відділення електрохімічної енергетики.
 
доктор технічних наук, професор Сахненко Микола Дмитрович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, м. Харків, професор кафедри технічної електрохімії
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра технології електрохімічних виробництв, Міністерство освіти і науки України, м.Київ.
Захист відбудеться 20.06.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету за адресою: 49005, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 8.
Автореферат розісланий 19.05.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пініелле І. Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: При розробці акумуляторів з літієвим анодом виникають проблеми, які обумовлені низькою якістю осадженого літію, дендритоутворенням і, як наслідок, мож- ливістю коротких замикань, що створює підвищену пожежо- і вибухонебезпечність. Проте, проблема створення циклувального літієвого електрода залишається актуальною завдяки надзвичайно високій теоретичній питомій ємності літію (3861мАг/г), простоті та технологічнос- ті виготовлення літієвого електрода.
Особливість електрохімічної поведінки літієвого анода полягає в наявності на його поверхні пасивуючої плівки, яка утворюється при контакті літію з компонентами неводного електроліту. Ця захисна плівка з одного боку забезпечує тривалий термін зберігання елемента без саморозряду, з іншого боку гальмує процеси анодного розчинення і катодного осадження літію при роботі ХДС.
Відомо, що властивості плівки значною мірою визначаються складом електроліту. Однак, дотепер немає достатньої інформації про кінетику утворення і росту пасивуючої плівки та не розроблений підхід, який дозволяє цілеспрямовано керувати процесом формування пасивуючої плівки з заданими властивостями, що здатна захищати літій від корозії і в той же час чинити мінімальне гальмування процесу анодного розчинення літію
Таким чином, вивчення механізму пасивації літію і визначення параметрів пасивуючої плівки має важливе теоретичне і практичне значення для: a) розробки первинного джерела струму з низьким саморозрядом та стабільною в часі розрядною характеристикою з мінімальною поляризацією; б) підвищення циклування літієвого анода в акумуляторах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами: Робота виконана відпо- відно до планів науково-дослідних робіт Українського державного хіміко-технологічного університету, завдань держбюджетних науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України: “Розробка високоенергоємних джерел струму на основі літієвих систем” (1992-1994р.; номер держреєстрації 0195U 000995), “Дослідження релаксаційних характеристик межі розподілу літій (літієві сплави)–неводний електроліт, обґрунтування еквівалентної схеми і виявлення факторів, що забезпечують ефективну роботу літієвих акумуляторів” (1997-1998р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ПАСИВУЮЧОЇ ПЛІВКИ НА ЕЛЕКТРОХІМІЧНУ ПОВЕДІНКУ ЛІТІЄВОГО ЕЛЕКТРОДУ В ДЖЕРЕЛАХ СТРУМУ З НЕВОДНИМ ЕЛЕКТРОЛІТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок