Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ ТОНКИМ ІМПЕДАНСНИМ ВІБРАТОРОМ У КРУГЛОМУ ХВИЛЕВОДІ

Загрузка...

РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ ТОНКИМ ІМПЕДАНСНИМ ВІБРАТОРОМ У КРУГЛОМУ ХВИЛЕВОДІ

Назва:
РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ ТОНКИМ ІМПЕДАНСНИМ ВІБРАТОРОМ У КРУГЛОМУ ХВИЛЕВОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,57 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ ім. О.Я.УСИКОВА
ПРИЙМЕНКО Сергій Дмитрович
УДК 621.372.852
РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ ТОНКИМ
ІМПЕДАНСНИМ ВІБРАТОРОМ У КРУГЛОМУ ХВИЛЕВОДІ
01.04.03 - радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ХАРКІВ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті плазмової електроніки та нових методів прискорення Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, МОН України, м. Харків.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор Хижняк Микола Антонович .
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, доцент Яцук Людмила Прокопівна, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна МОН України, професор кафедри прикладної електродинаміки, м. Харків;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Бровенко Андрій Вікторович, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, старший науковий співробітник відділу теорії дифракції та дифракційної електроніки, м. Харків.
Провідна установа:
Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра основ радіотехніки, МОН України, м. Харків.
Захист відбудеться “21“ листопада 2002 р. о 16-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою: 61085, м. Харків, вул. акад. Проскури 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України: 61085, м. Харків, вул. акад. Проскури, 12.
Автореферат розісланий “18“ жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко О.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед наукових напрямків, які досліджує електродинаміка, чільне місце належить електродинамічним структурам, навантаженим неоднорідностями у формі тіл кінцевих розмірів, в тому числі тіл, на поверхні котрих задано імпедансні граничні умови. Аналіз розсіяння електромагнітних хвиль імпедансним вібратором у круглому хвилеводі важливий як у чисто науковому плані, так і з точки зору сучасних фізико-технічних застосувань: фізики НВЧ, антенної та прискорювальної техніки. В той час як тонкий імпедансний вібратор у вільному просторі досліджено достатньо широко і повно, серед хвилевідних структур його розглянуто тільки у випадку прямокутного хвилеводу. Це обумовлено необхідністю при розрахунках електродинамічних характеристик вібратора враховувати вплив границь хвилеводу. Останнє пов’язано з певними труднощами. Невирішеність питання про вплив на неоднорідність стінок електродинамічної структури (крім прямокутного хвилеводу) суттєво вплинула на характер досліджень імпедансного вібратора. Так за більш ніж столітній період кількість публікацій, пов’язаних з вібратором у круглому хвилеводі, надто обмежена, не перевищує півдесятка і стосується тільки ідеально провідного вібратора. Досліджень імпедансного вібратора у круглому хвилеводі, незважаючи на потреби практики, немає.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Матеріали, які склали зміст дисертації, отримано у ІПЕНМП Національного Наукового Центру „Харківський фізико-технічний інститут” в рамках виконання базової „Програми робіт з атомної науки і техніки ННЦ ХФТІ на період 1992 - 2000 рр.”, що виконувалася згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 558 від 20.07.1993 р., а також проекту 2.4/799 „Інтегральні методи аналізу електродинамічних процесів в сильно навантажених хвилевідних структурах” Державного Фонду Фундаментальних Досліджень України, науковим керівником якого був здобувач.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є аналітичне розв’язання задачі збудження як незв’язаного, так і зв’язаного тонких лінійних вібраторів з постійним уздовж вібратора поверхневим імпедансом в електродинамічній структурі загального виду і конкретизація отриманих результатів до круглого хвилеводу. Задачею досліджень є також розробка методики побудови функції Гріна векторного потенціалу з явно вилученою особливістю у формі функції Гріна однорідного необмеженого простору, яка придатна у випадку електродинамічної структури, границі котрої співпадають з координатними поверхнями.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗСІЯННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ ТОНКИМ ІМПЕДАНСНИМ ВІБРАТОРОМ У КРУГЛОМУ ХВИЛЕВОДІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок