Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЗОНАНСНІ КОЛИВАННЯ ТА ДИСИПАТИВНИЙ РОЗІГРІВ НЕПРУЖНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ТІЛ КАНОНІЧНОЇ ФОРМИ

Загрузка...

РЕЗОНАНСНІ КОЛИВАННЯ ТА ДИСИПАТИВНИЙ РОЗІГРІВ НЕПРУЖНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ТІЛ КАНОНІЧНОЇ ФОРМИ

Назва:
РЕЗОНАНСНІ КОЛИВАННЯ ТА ДИСИПАТИВНИЙ РОЗІГРІВ НЕПРУЖНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ТІЛ КАНОНІЧНОЇ ФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,15 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ім. С.П.ТИМОШЕНКА
 
Лелюх Юрій Іванович
УДК 539.3
РЕЗОНАНСНІ КОЛИВАННЯ ТА ДИСИПАТИВНИЙ РОЗІГРІВ
НЕПРУЖНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ТІЛ
КАНОНІЧНОЇ ФОРМИ
Спеціальність 01.02.04 - механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка
НАН України
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор
Карнаухов Василь Гаврилович,
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка
НАН України, завідуючий відділом
Офіційні опоненти – член-кореспондент НАН України, доктор
фізико-математичних наук, професор
Шульга Микола Олександрович,
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка
НАН України, завідуючий відділом
– кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Олійник Валерій Никифорович,
Інститут гідромеханіки НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа – Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра теоретичної
і прикладної механіки
Захист відбудеться "18" червня 2002 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Нестерова, 3.
Автореферат розісланий "16" травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Жук О.П.


ВСТУП
Дисертаційна робота присвячена розробці моделей вимушених гармонічних коливань в’язкопружних п’єзомагнітних тіл з врахуванням взаємодії магнітомеханічних та теплових полів; розробці чисельно - аналітичних методів розв’язування крайових задач, до яких приводять ці моделі; розв’язанню конкретних задач на основі розроблених моделей та методів і виявленню основних закономірностей впливу взаємодії полів на магнітомеханічний і тепловий стан п’єзомагнітних тіл.
Актуальність теми. Феромагнетики, антиферомагнетики та ферити знаходять широке застосування у різноманітних галузях сучасної науки й техніки. У деяких випадках вони за своїми функціональними можливостями перевершують п’єзоелектричні матеріали. До того ж вони мають ряд традиційних переваг перед іншими п’єзоактивними матеріалами – велику механічну міцність, антикорозійність, простоту виробництва, надійність і довговічність.
Основним режимом роботи багатьох елементів конструкцій сучасної техніки з магнітних матеріалів є гармонічний і, зокрема, резонансний режим. Тому магнітомеханічним коливанням і гармонічним хвилям приділяється велика увага у фізиці та механіці.
При тривалій роботі в резонансному режимі в п’єзомагнітному тілі виникають інтенсивні моногармонічні коливання, амплітудні значення яких не можуть бути розраховані без врахування дисипативних втрат. При цьому дисипація магнітомеханічної енергії може призвести до істотного підвищення температури саморозігріву. Рівень цієї температури залежить від амплітуди навантаження, частоти, механічних і магнітних гістерезисних характеристик, теплопровідності, умов теплообміну з навколишнім середовищем та ін.
Тому дослідження резонансних коливань та дисипативного розігріву магнітоактивних тіл є актуальною задачею механіки деформівного твердого тіла.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась відповідно до планових робіт відділу термопружності Інституту механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України за проектом № 1.4/327 Державного фонду фундаментальних досліджень Міністерства України в справах науки та технологій “Дослідження нелінійних коливальних процесів в термов’язкопружнопластичних магнітострикційних тілах” (1996-2000 р.р.).
Мета дисертаційної роботи полягає в розробці моделей і методів розв’язку крайових задач про резонансні коливання та дисипативний розігрів непровідних в’язкопружних п’єзомагнетиків; в дослідженні на основі розв’язків конкретних задач впливу дисипації енергії на термомеханічні коливальні процеси в п’єзомагнітних тілах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: РЕЗОНАНСНІ КОЛИВАННЯ ТА ДИСИПАТИВНИЙ РОЗІГРІВ НЕПРУЖНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ТІЛ КАНОНІЧНОЇ ФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок