Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Скінченноелементний аналіз коливань пакетів лопаток турбомашин на основі тривимірних моделей

Скінченноелементний аналіз коливань пакетів лопаток турбомашин на основі тривимірних моделей / сторінка 6

Назва:
Скінченноелементний аналіз коливань пакетів лопаток турбомашин на основі тривимірних моделей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,60 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Одержані для спрощених моделей залежності можуть бути використані при аналізі коливань більш складних реальних систем.
У п`ятому розділі досліджено власні та вимушені коливання пакетів реальних лопаток, проведено порівняння вібраційних характеристик лопаткового апарата з одиничними лопатками без бандажа (рис. 5) та з парними лопатками (рис. 6), на основі аналізу розроблено рекомендації щодо вибору конструкції. Розглянуті питання впливу жорсткості замкового з`єднання на коливання лопаткового апарата. Окрема частина присвячена аналізу достовірності одержаних результатів (рис.7).
При аналізі власних коливань спостерігаються відмінні форми деформацій, а особливо, напружень сусідніх лопаток в пакеті, що пояснюється їх закруткою та несиметричністю. Через наявність полиці, порівнюючи з лопатками без полиць, локалізація максимальних напружень, навіть на нижчих формах коливань, переміщується від кореневої зони в середню та периферійну частину пера. Відповідно полиці зазнають складних деформацій та в них теж виникають вібраційні напруження, де спостерігається суттєва несиметричність. Збільшення товщини полиці призводить до переміщення максимальних напружень в периферійну частину пера лопатки, а при зменшенні товщини полиці найбільші напруження виникають в полицях.
Змінні аеродинамічні сили, які породжуються окружною нерівномірністю параметрів газу перед колесом, діють на лопатковий апарат та стають джерелом вібраційних збурювань. Зовнішнє навантаження в (1) задаємо у вигляді розкладання в ряд Фур`є функції тисків на лопатки колеса.
Демпфірування ураховується за допомогою логарифмічного декрименту коливань, який визначається на основі емпіричних даних для конкретного типу лопаткового апарата. Розв`язок (1) шукається у вигляді розкладання по власних формах:
. (9)
Найбільший рівень вібраційних напружень виникає при вимушених коливаннях під впливом гармонік навантаження, близьких до першої власної частоти, але й він не перевищує припустимого. Якщо для одиничної лопатки найбільші вібраційні напруження виникають в поширених зонах у верхній третині пера лопатки, то для пакетів парних лопаток напруження розподілені більш рівномірно, а їх локалізація розташована в окремих зонах під полицею. Рівень та поширення останніх можуть бути зменшені за рахунок підбору радіусів галтельних переходів.
Оскільки міцність лопаткового апарата характеризується можливістю його опору як вібраційним, так і статичним навантаженням, тому при аналізі впливу жорсткості замкового з`єднання було досліджено напружено-деформований стан конструкції залежно від дії відцентрових сил. Розглянуті одиничні лопатки без бандажа та пакети на замках “ялинкового” типу з різною кількістю зуб`їв. Вібраційні напруження в замку виявились досить низькі, і кількість зуб`їв слабо впливає на коливання. При статичному аналізі локалізація максимальних напружень перейшла на перші зуб`я, а значення напружень досягли досить значних величин. Порівняно з одиничною лопаткою рівень максимальних напружень в пакетах приблизно на 20% нижче і знижується ще зі зменшенням кількості зуб`їв, що пояснюється перерозподілом їх локалізацій.
Достовірність та обґрунтованість одержаних результатів може забезпечуватися погоджуваністю їх з відомими теоретичними та експериментальними даними, розв`язком серії тестових задач, збіжністю методів та позитивним досвідом використання практичних рекомендацій. З позиції цих критеріїв аналіз розрахунків на основі запропонованих методів дозволяє зробити висновок про високу точність та надійність одержаних результатів.
В додатки винесено проміжні результати розрахунків та довідку про використання результатів дисертаційної роботи.
ВИСНОВКИ
В дисертаційній роботі запропоновані нові підходи до моделювання коливань лопаткового апарата з бандажними полицями. На основі розроблених підходів проаналізовано залежність спектра власних частот коливання пакетів від їх конструкційних особливостей та умов контакту полиць.
Основні результати роботи:
1. На основі аналізу огляду літератури з питань числового моделювання та дослідження особливостей коливань пакетів лопаток із бандажними полицями виявлені основні напрямки сучасних досліджень за даним питанням та сформульовані задачі роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Скінченноелементний аналіз коливань пакетів лопаток турбомашин на основі тривимірних моделей

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок