Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Скінченноелементний аналіз коливань пакетів лопаток турбомашин на основі тривимірних моделей

Загрузка...

Скінченноелементний аналіз коливань пакетів лопаток турбомашин на основі тривимірних моделей / сторінка 6

Назва:
Скінченноелементний аналіз коливань пакетів лопаток турбомашин на основі тривимірних моделей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,60 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Одержані для спрощених моделей залежності можуть бути використані при аналізі коливань більш складних реальних систем.
У п`ятому розділі досліджено власні та вимушені коливання пакетів реальних лопаток, проведено порівняння вібраційних характеристик лопаткового апарата з одиничними лопатками без бандажа (рис. 5) та з парними лопатками (рис. 6), на основі аналізу розроблено рекомендації щодо вибору конструкції. Розглянуті питання впливу жорсткості замкового з`єднання на коливання лопаткового апарата. Окрема частина присвячена аналізу достовірності одержаних результатів (рис.7).
При аналізі власних коливань спостерігаються відмінні форми деформацій, а особливо, напружень сусідніх лопаток в пакеті, що пояснюється їх закруткою та несиметричністю. Через наявність полиці, порівнюючи з лопатками без полиць, локалізація максимальних напружень, навіть на нижчих формах коливань, переміщується від кореневої зони в середню та периферійну частину пера. Відповідно полиці зазнають складних деформацій та в них теж виникають вібраційні напруження, де спостерігається суттєва несиметричність. Збільшення товщини полиці призводить до переміщення максимальних напружень в периферійну частину пера лопатки, а при зменшенні товщини полиці найбільші напруження виникають в полицях.
Змінні аеродинамічні сили, які породжуються окружною нерівномірністю параметрів газу перед колесом, діють на лопатковий апарат та стають джерелом вібраційних збурювань. Зовнішнє навантаження в (1) задаємо у вигляді розкладання в ряд Фур`є функції тисків на лопатки колеса.
Демпфірування ураховується за допомогою логарифмічного декрименту коливань, який визначається на основі емпіричних даних для конкретного типу лопаткового апарата. Розв`язок (1) шукається у вигляді розкладання по власних формах:
. (9)
Найбільший рівень вібраційних напружень виникає при вимушених коливаннях під впливом гармонік навантаження, близьких до першої власної частоти, але й він не перевищує припустимого. Якщо для одиничної лопатки найбільші вібраційні напруження виникають в поширених зонах у верхній третині пера лопатки, то для пакетів парних лопаток напруження розподілені більш рівномірно, а їх локалізація розташована в окремих зонах під полицею. Рівень та поширення останніх можуть бути зменшені за рахунок підбору радіусів галтельних переходів.
Оскільки міцність лопаткового апарата характеризується можливістю його опору як вібраційним, так і статичним навантаженням, тому при аналізі впливу жорсткості замкового з`єднання було досліджено напружено-деформований стан конструкції залежно від дії відцентрових сил. Розглянуті одиничні лопатки без бандажа та пакети на замках “ялинкового” типу з різною кількістю зуб`їв. Вібраційні напруження в замку виявились досить низькі, і кількість зуб`їв слабо впливає на коливання. При статичному аналізі локалізація максимальних напружень перейшла на перші зуб`я, а значення напружень досягли досить значних величин. Порівняно з одиничною лопаткою рівень максимальних напружень в пакетах приблизно на 20% нижче і знижується ще зі зменшенням кількості зуб`їв, що пояснюється перерозподілом їх локалізацій.
Достовірність та обґрунтованість одержаних результатів може забезпечуватися погоджуваністю їх з відомими теоретичними та експериментальними даними, розв`язком серії тестових задач, збіжністю методів та позитивним досвідом використання практичних рекомендацій. З позиції цих критеріїв аналіз розрахунків на основі запропонованих методів дозволяє зробити висновок про високу точність та надійність одержаних результатів.
В додатки винесено проміжні результати розрахунків та довідку про використання результатів дисертаційної роботи.
ВИСНОВКИ
В дисертаційній роботі запропоновані нові підходи до моделювання коливань лопаткового апарата з бандажними полицями. На основі розроблених підходів проаналізовано залежність спектра власних частот коливання пакетів від їх конструкційних особливостей та умов контакту полиць.
Основні результати роботи:
1. На основі аналізу огляду літератури з питань числового моделювання та дослідження особливостей коливань пакетів лопаток із бандажними полицями виявлені основні напрямки сучасних досліджень за даним питанням та сформульовані задачі роботи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Скінченноелементний аналіз коливань пакетів лопаток турбомашин на основі тривимірних моделей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок