Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЛГЕБРАЇЧНІ МЕТОДИ В ТЕОРІЇ НЕЙРОННОЇ АСОЦІАТИВНОЇ ПАМ’ЯТІ

Загрузка...

АЛГЕБРАЇЧНІ МЕТОДИ В ТЕОРІЇ НЕЙРОННОЇ АСОЦІАТИВНОЇ ПАМ’ЯТІ

Назва:
АЛГЕБРАЇЧНІ МЕТОДИ В ТЕОРІЇ НЕЙРОННОЇ АСОЦІАТИВНОЇ ПАМ’ЯТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,91 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
НОВИЦЬКИЙ Дмитро Вадимович
УДК 519.8; 681.5
АЛГЕБРАЇЧНІ МЕТОДИ В ТЕОРІЇ
НЕЙРОННОЇ АСОЦІАТИВНОЇ ПАМ’ЯТІ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ–2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України
Науковий керівник: | доктор технічних наук
Різник Олександр Михайлович,
Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, завідувач відділу нейротехнологій
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Норкін Володимир Іванович,
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова,
провідний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук, професор
Макаренко Олександр Сергійович,
Інститут прикладного системного аналізу НТУУ КПІ,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: | Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, кафедра математичної інформатики факультету кібернетики.
Захист відбудеться “ 25 ” лютого 2005р. о (об) _11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.194.02 при Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України за адресою:
03680, МСП, Київ-187, проспект академіка Глушкова 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві інституту.
Автореферат розіслано “ 24 ” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради СИНЯВСЬКИЙ В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТКА РОБОТИ
Актуальність теми. Асоціативна пам’ять (АП) посідає значне місце у світі сучасної інформатики та інформаційних технологій. Системи на базі АП широко використовуються для пошуку інформації, вирішення задач штучного інтелекту, виконання паралельних обчислень тощо. Крім того методи АП знаходять застосування при моделюванні роботи мозку та вивченні процесів психіки, оскільки пам’ять живих істот, зокрема людини, на відміну від звичайної комп’ютерної пам’яті є асоціативною.
Існує багато принципів та підходів до апаратної чи програмної реалізації АП – від порівняно простих, типу хеш-адресації, до досить складних методів пошуку в базах даних. На цьому тлі можна визначити методи асоціативної пам’яті, що базуються на застосуванні штучних нейронних мереж. Здатність нейронної мережі до навчання дозволяє їй виявляти приховані асоціативні зв’язки між вхідними даними та образами, збереженими в пам’яті. Нейронна асоціативна пам’ять (НАП) є придатною для обробки різноманітних даних, розпізнавання образів, побудови сучасних систем штучного інтелекту. В останні роки методи НАП застосовуються для комп’ютерного моделювання біологічних нейросистем, зокрема побудови моделі гіпокампу ссавців та людини.
Попри постійне зростання інтересу до НАП досі залишається багато невирішених проблем, що перешкоджають поширенню сфери її застосування. Характер цих проблем залежить від типу нейропарадигми, застосовуваної для створення асоціативної пам’яті. У випадку парадигм ітеративного навчання, таких як мережа прямого розповсюдження, або здатна до самоорганізації мапа Кохонена, невирішеною є проблема прискорення процесу навчання, який потребує багато часу та обчислювальних ресурсів. Для неітеративних парадигм (мережа Хопфілда, мережі на основі псевдоінверсного алгоритму навчання) проблематичним є подальше збільшення обсягу асоціативної пам’яті та надання такій НАП здатності до узагальнення даних.
За останні роки в Інституті математичних машин і систем НАН України за участю автора здійснено низку досліджень неітеративних нейромереж, які дозволили значно поліпшити характеристики НАП та запропонувати нові напрямки вирішення згаданих проблем. Реалізація деяких з цих пропозицій становить предмет даного дисертаційного дослідження.
У дисертаційній роботі проведено теоретичний аналіз НАП за допомогою методів алгебри, який дозолив пояснити раніш спостережені явища, та побудувати узагальнені моделі асоціативної пам’яті із застосуванням геометричних методів та нелінійних перетворень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: АЛГЕБРАЇЧНІ МЕТОДИ В ТЕОРІЇ НЕЙРОННОЇ АСОЦІАТИВНОЇ ПАМ’ЯТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок