Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ В БІБЛІЙНОМУ ІНТЕРТЕКСТІ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ В. ДРОЗДА, Р. ІВАНИЧУКА, К. МОТРИЧ)

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ В БІБЛІЙНОМУ ІНТЕРТЕКСТІ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ В. ДРОЗДА, Р. ІВАНИЧУКА, К. МОТРИЧ)

Назва:
УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ В БІБЛІЙНОМУ ІНТЕРТЕКСТІ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ В. ДРОЗДА, Р. ІВАНИЧУКА, К. МОТРИЧ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,11 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г. С. СКОВОРОДИ
НОВІКОВА ГАННА АНАТОЛІЇВНА
УДК 821.161.2 – 3.09:22 + 929 [Дрозд, Іваничук, Мотрич]
УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ В БІБЛІЙНОМУ ІНТЕРТЕКСТІ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ В. ДРОЗДА, Р. ІВАНИЧУКА, К. МОТРИЧ)
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, професор
Пінчук Тетяна Степанівна,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
декан факультету української філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Голобородько Ярослав Юрійович,
Південноукраїнський реґіональний інститут
післядипломної освіти педагогічних кадрів,
завідувач кафедри теорії і методики викладання
гуманітарних дисциплін;
кандидат філологічних наук, доцент
Балаклицький Максим Анатолійович,
Харківський національний університет імені В. Каразіна,
доцент кафедри журналістики.
Захист відбудеться 11 грудня 2007 року о 13°° годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, , ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В.
Автореферат розісланий 8 листопада 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тищенко
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасна епоха потребує об’єктивно-наукового осмислення минулого та сучасного української нації, формування соціальних та культурних моделей майбутнього. Упродовж свого існування людство шукає відповідь на питання щодо стосунків Бога з людиною, які не можуть вичерпуватись тільки догматичною вірою в потойбічний світ і вимагають нових форм спілкування. М. Жулинський говорить про те, що в нових умовах національного буття українська культура “приречена” витворити універсум цінностей та ідеалів, у якому християнська ідея буде стимулюючою енергією духовного осягнення людини й світу на основі українських національних базових цінностей і пріоритетів. У контексті літературних і загальнокультурних процесів, що відбуваються в наші дні в Україні, актуальним є всебічне дослідження проблеми духовності, досконалої реінтерпретації Святого Письма та творчого переосмислення української літератури в той період, коли відбувалася кардинальна зміна мистецького світовідчуття та пріоритетних моделей творчості. Сучасні дослідники, зокрема Ю. Канигін, В. Кушерець, вважають, що в ХХ столітті наука заговорила біблійною мовою й саме це робить біблійні тексти доступними для раціоналістичного (наукового) розуміння. Символом є слово або текст, що означає інший предмет, він багатозначний і допускає різну інтерпретацію закладеної в ньому істини, усе це є складною й високою формою подання знань, яка не була доступна класичній (позитивістській) науці. Звернення письменників ХХ століття до біблійних тем органічно вписується в тривалу традицію, що бере свій початок ще від античних часів.
Явище інтертекстуальності (Ю. Крістєва, Р. Барт) давно привертало увагу літературознавців і лінгвістів. Теорія інтертекстуальності (І. Арнольд, Б. Гаспаров, М. Колокольникова, Н. Корабльова, Н. Кузьміна, Н. Фатєєва, Ж. Фомічова та ін.), що зародилася в середині минулого століття, зумовила перехід на новий рівень інтерпретації художнього тексту й стала одним з термінологічних символів сучасної філології. У дослідженнях інтерпретацій цього феномена відбилися основні тенденції гуманітарної думки ХХ століття: формалізм, постструктуралізм, герменевтика, деконструктивізм тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ В БІБЛІЙНОМУ ІНТЕРТЕКСТІ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРЧОСТІ В. ДРОЗДА, Р. ІВАНИЧУКА, К. МОТРИЧ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок