Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ ПРОТИ ХОЛОДНИХ ТРІЩИН ЗВАРНИХ З’ЄДНАНЬ СЕРЕДНЬОВУГЛЕЦЕВИХ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ

Загрузка...

ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ ПРОТИ ХОЛОДНИХ ТРІЩИН ЗВАРНИХ З’ЄДНАНЬ СЕРЕДНЬОВУГЛЕЦЕВИХ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ ПРОТИ ХОЛОДНИХ ТРІЩИН ЗВАРНИХ З’ЄДНАНЬ СЕРЕДНЬОВУГЛЕЦЕВИХ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,61 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
„КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
КАБАЦЬКИЙ Олексій Володимирович
УДК 621.791.75.01:669.15.018.8 – 194.3
ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ ПРОТИ ХОЛОДНИХ ТРІЩИН ЗВАРНИХ З’ЄДНАНЬ СЕРЕДНЬОВУГЛЕЦЕВИХ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ
Спеціальність 05.03.06 – Зварювання та споріднені технології
Автореферат дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2005
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Донбаській державній машинобудівній академії (ДДМА) Міністерства освіти і науки України, м. Краматорськ
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор Карпенко Володимир Михайлович, Донбаська державна машинобудівна академія (м. Краматорськ), завідуючий кафедрою
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Лебедєв Юрій Михайлович, Національний університет кораблебудування (м. Миколаїв), професор кафедри
кандидат технічних наук, Поздняков Валерій Дмитрович, Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона, завідуючий відділом
Провідна установа: Приазовський державний технічний університет (м. Маріуполь)
Захист відбудеться 21.03.2005 року о 14 на засіданні спеціалізованої ради Д26.002.15 по присудженню вченого ступеню кандидата технічних наук у Національному технічному університеті України „Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, Київ, просп. Перемоги, 37, корпус 19, ауд. 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м.Київ, просп. Перемоги, 37.
Автореферат розіслано 20.02.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
доктор технічних наук, професор Л.Ф. Головко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як відомо, при виробництві зварних конструкцій і вузлів у машинобудуванні широке застосування знаходять низько- і середньолеговані сталі перлітного і бейнітно-мартенситного класів (наприклад, 20ХН3МА, 25ГСМА, 35ХМ, 33ХСН2МА й ін.). Відомо, що прагнення забезпечити рівноміцність металу шва основному металу часто збільшує схильність до утворення холодних тріщин у металі шва і ЗТВ для з'єднань даних сталей. При цьому в ряді випадків (при виготовленні, монтажі і ремонті великогабаритних виробів) застосування розроблених до дійсного часу заходів боротьби з утворенням тріщин є важким через специфіку цих робіт, технологічних і економічних особливостей, погіршення умов праці зварювальників. Необхідно також відзначити відсутність повної єдності в поглядах дослідників на особливості утворення холодних навколошовних тріщин, зокрема, на область найбільш ймовірного їхнього зародження, а також на роль окремих факторів у цьому процесі.
Важливим моментом при зварюванні сталей, що гартуються, є також досягнення оптимального сполучення механічних властивостей металу швів і його стійкості проти холодних тріщин. Відомо, що рішення поставленої проблеми є безпосередньо взаємозалежним з досягненням поліпшення структури наплавленого металу. Разом з тим, обмежені дані про вплив комплексного легування і деяких елементів в його складі на механічні властивості і стійкість проти холодних тріщин.
Усе це робить подальші дослідження, спрямовані на ефективне запобігання утворенню холодних тріщин при зварюванні та ремонті виробів з середньовуглецевих низьколегованих сталей дуже актуальними.
Зв'язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась відповідно до тематичних планів ДДМА 1996-2000 рр. у рамках госпрозрахункових науково-дослідних робіт, в тому числі:
· НДР/ДДМА №ГР U000703 “Дослідження і розробка зварювальних матеріалів для зварювання високоміцних сталей, які загартовуються”.
Мета роботи: визначення можливого способу ефективного підвищення стійкості проти холодних тріщин та розробка нових електродних матеріалів, що дозволяють без використання додаткових технологічних мір ефективно запобігати утворенню холодних тріщин у зварних з'єднаннях ряду середньовуглецевих низьколегованих сталей.
Задачі дослідження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ ПРОТИ ХОЛОДНИХ ТРІЩИН ЗВАРНИХ З’ЄДНАНЬ СЕРЕДНЬОВУГЛЕЦЕВИХ НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок