Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ ТА ГОСПОДАРЮВАННЯ В АГРАРНІЙ СФЕРІ

Загрузка...

СТАНОВЛЕННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ ТА ГОСПОДАРЮВАННЯ В АГРАРНІЙ СФЕРІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ ТА ГОСПОДАРЮВАННЯ В АГРАРНІЙ СФЕРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,26 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛИТВИНОВА Алла Олександрівна
УДК 330.111.62
СТАНОВЛЕННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ ТА ГОСПОДАРЮВАННЯ В АГРАРНІЙ СФЕРІ
08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Мельник Леонід Юхимович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економічної теорії та економіки
сільського господарства
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Тарасевич Віктор Миколайович,
Дніпропетровська Національна металургійна академія,
завідувач кафедри політичної економії
- кандидат економічних наук
Новікова Людмила Флорівна,
Академія митної служби України,
доцент кафедри фінансів
 
Провідна установа - Донецький національний університет Міністерства освіти і науки, кафедра економічної теорії, м. Донецьк.
Захист відбудеться 28 січня 2005 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 в Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд.342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 27 грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова трансформація аграрної сфери економіки України призвела до глибоких змін в системі відносин власності та господарювання. Зокрема сформована їх багатоукладна структура ринкового типу. Водночас функціонуючий на сьогодні в Україні аграрний сектор економіки за продуктивністю, ефективністю і соціалізованістю поступається існуючому в радянські часи. А тому актуальним залишається питання подальшого його розвитку на засадах формування оптимальної структури власницько-господарських відносин. В ній кожна форма зайняла б найбільш сприйнятну для неї “нішу”. За такої структури різноукладність на селі забезпечить соціально-економічний ефект різноманіття як базису зростання добробуту селян. Усі ці обставини визначають актуальність дисертаційного дослідження.
Ринкова трансформація відносин власності та господарювання в Україні є предметом наукового інтересу багатьох вчених, насамперед таких, як: П.І.Гайдуцький, О.П.Гош, І.В.Лазня, І.І.Лукінов, П.М.Макаренко, М.Й.Малік, Л.Ю.Мельник, В.Я.Месель-Веселяк, С.В.Мочерний, О.М.Онищенко, В.М. Положій, В.О.Рибалкін, Л.В.Романова, П.Т.Саблук, В.В.Юрчишин та багатьох інших.
Однак, слід зазначити, що складність і динамізм проблем становлення й розвитку нової системи власницько-господарських відносин в Україні зумовлює потребу в подальшому поглибленні досліджень стосовно відносин власності й господарювання взагалі і зокрема в аграрному секторі економіки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до напряму науково-дослідних робіт Дніпропетровського державного аграрного університету за темою: “Організація, розвиток і державне регулювання аграрного підприємництва в умовах ринкових перетворень” (номер державної реєстрації 0102U005022).
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційного дослідження полягає в обґрунтуванні науково-методологічних основ та концептуальних підходів визначення сутності власницько-господарських відносин, умов становлення їх ринкових форм в аграрній сфері економіки, забезпечення ефективного функціонування та розвитку.
Досягнення цієї мети вимагало вирішення наступних завдань:
- визначення сутності відносин власності, форм їх прояву, економічного потенціалу та формування ефективної структури власності;
- розкриття взаємозв’язку відносин власності з відносинами господарювання;
- дослідження власницько-господарських відносин в сільському господарстві в економічно високорозвинених країнах, виявлення головних тенденцій у їх розвитку;
- оцінка економічного потенціалу і проблем одержавленої аграрної сфери економіки та напрямів її ринкової трансформації;
- визначення сучасної структури власницько-господарських відносин в Україні та з’ясування напрямів її подальшого розвитку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ ТА ГОСПОДАРЮВАННЯ В АГРАРНІЙ СФЕРІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок