Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСІВ МІЄЛІНІЗАЦІЇ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО ВИКЛИКАНОЇ ДЕМІЄЛІНІЗАЦІЇ В УМОВАХ КУЛЬТИВУВАННЯ НЕРВОВОЇ ТКАНИНИ

Загрузка...

СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСІВ МІЄЛІНІЗАЦІЇ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО ВИКЛИКАНОЇ ДЕМІЄЛІНІЗАЦІЇ В УМОВАХ КУЛЬТИВУВАННЯ НЕРВОВОЇ ТКАНИНИ

Назва:
СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСІВ МІЄЛІНІЗАЦІЇ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО ВИКЛИКАНОЇ ДЕМІЄЛІНІЗАЦІЇ В УМОВАХ КУЛЬТИВУВАННЯ НЕРВОВОЇ ТКАНИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,93 KB
Завантажень:
3
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця
КОЛОТУШКІНА ОЛЕНА ВАДИМІВНА
УДК 616.8-009:611.018:57.086
СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСІВ МІЄЛІНІЗАЦІЇ ТА
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО ВИКЛИКАНОЇ ДЕМІЄЛІНІЗАЦІЇ В УМОВАХ КУЛЬТИВУВАННЯ НЕРВОВОЇ ТКАНИНИ
03.00.13 – фізіологія людини та тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Скибо Галина Григорівна,
завідувач відділу цитології Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Сторожук Віктор Максимович,
завідувач відділу фізіології головного мозку Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України
доктор біологічних наук
Стеченко Людмила Олександрівна,
професор кафедри гістології та ембріології Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України
Провідна установа: Київський Національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться 11.03.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
Автореферат розісланий 10.02.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук З.О.Сорокіна-Маріна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Мієлінові оболонки, які вкривають аксони, виконують декілька важливих функцій, а саме: прискорення проведення нервового імпульсу, захист аксонів, їх ізоляція та живлення. (Хухо, 1990; Chan et al., 1998).
Зміна компактної структури мієліну лежить в основі так званих демієлінізуючих неврологічних захворювань. Одним з найбільш поширених представників даної групи нозологічних одиниць є розсіяний склероз (РС) (Bernard and de Rosbo, 1992). Це аутоімунне прогресуюче захворювання центральної нервової системи (ЦНС), для якого характерні демієлінізація, деструкція аксонів і присутність численних ділянок запалення (Хондкариан и др., 1987).
Для вивчення фізіологічних і клітинних механізмів, що лежать в основі РС, був виконаний ряд досліджень із застосуванням модельних систем in vitro (культивування клітин з наступним додаванням до культури факторів, що викликають руйнування мієлінових оболонок) та in vivo (відтворення у тварин захворювань, для яких характерні такі ж фізіологічні та клітинні зміни, що й для РС, наприклад, експериментальний алергічний енцефаломієліт (ЕАЕ) (Жаботинский и Иоффе, 1975; Хохлов и Савченко, 1990; Zajicek and Compston, 1995; Zhou et al., 1998; Bar-Or et al., 1999; Xiao and Link, 1999; Kornek et al., 2000). Однак, не зважаючи на численні дослідження, точні механізми РС досі залишаються нез'ясованими.
Значний інтерес в останній час викликають роботи з вивчення речовин, які впливають на стан мієлінових оболонок. Відомо, що деякі гриби (так звані медичні) виявляють фізіологічні та фармакологічні якості (Chang, 1996). Нещодавно встановлено, що екстракт одного з таких грибів, Hericium erinaceus, стимулює імунну систему, виявляє нейротропну дію та сприяє синтезу фактора росту нервів (ФРН) (Lee et al., 2000; Kenmoku et al., 2002). Ці дані наводять на думку, що цей екстракт може мати регулювальний вплив на розвиток нервової тканини і, зокрема, на процеси мієлінізації та ремієлінізації. Тому дослідження дії екстракту H. erinaceus на нервові клітини і формування мієлінових оболонок є дуже актуальним і важливим.
У зв'язку з цим з метою подальшого поглиблення уявлень щодо механізмів формування мієлінових оболонок та їх деструкції, зокрема, при РС, найбільш актуальним є вирішення таких питань. По-перше, створення та удосконалення адекватної експериментальної моделі in vitro, що дозволить відтворити як нормальний процес мієлінізації, так і процес демієлінізації за умов, схожих до таких при РС.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСІВ МІЄЛІНІЗАЦІЇ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО ВИКЛИКАНОЇ ДЕМІЄЛІНІЗАЦІЇ В УМОВАХ КУЛЬТИВУВАННЯ НЕРВОВОЇ ТКАНИНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок