Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структурні перетворення поблизу температури плавлення при синтезі нелегованого та легованого КАДМІЙ ТЕЛУРИДУ

Структурні перетворення поблизу температури плавлення при синтезі нелегованого та легованого КАДМІЙ ТЕЛУРИДУ

Назва:
Структурні перетворення поблизу температури плавлення при синтезі нелегованого та легованого КАДМІЙ ТЕЛУРИДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,08 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Донецький національний технічний університет
КОПАЧ ОЛЕГ ВАДИМОВИЧ
УДК 546.48.242:066.046.516
Структурні перетворення поблизу температури плавлення при синтезі нелегованого та легованого КАДМІЙ ТЕЛУРИДУ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор хімічних наук, старший науковий співробітник,
Щербак Лариса Павлівна,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри неорганічної хімії.
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор,
Александров Валерій Дмитрович,
Донбаська державна академія будівництва і архітектури, м. Макіївка,
завідувач кафедри фізики і фізичного матеріалознавства.
доктор хімічних наук, професор,
Томашик Василь Миколайович,
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, м. Київ,
вчений секретар
Провідна установа | Львівський національний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, м. Львів.
Захист дисертації відбудеться “16” квітня 2004 р. о 1530 на засіданні спеціалізованої вченої ради K 11.052.06 при Донецькому національ-ному технічному університеті за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, VII учбовий корпус.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Донецького національного технічного університету: 83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, ІІ учбовий корпус.
Автореферат розісланий “13” березня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради K 11.052.06 к.х.н. |
Волкова О.І.
ВСТУП
Актуальність теми. Одним із важливих матеріалів напівпровідникової мікро-електроніки є кадмій телурид, який володіє широким комплексом різнофункціональних фізико–хімічних властивостей (великий атомний номер та ширина забороненої зони, можливість отримання матеріалу як n – так і p – типу в широкому діапазоні значень питомого опору, високе пропускання в ІЧ-області та ін.), що зумовлює його використання в нелінійній оптиці, радіаційній дозиметрії, оптоелектроніці, в якості перетворювачів сонячної енергії тощо. Для модифікації властивостей CdTe, як правило, проводять легування матеріалу власними компонентами або домішками, з яких найчастіше використовуються елементи ІІІ – V груп. Науковою основою для цілеспрямованого легування матеріалу є діаграми стану відповідної системи, яка відображає не лише характер взаємодії компонентів та рівноваги фаз, а і дає можливість врахувати метастабільний стан сплавів в реальних умовах синтезу. Для промислового виробництва приладів на основі CdTe в більшості випадків необхідний об'ємний матеріал, що потребує розробки комп'ютеризованої технології вирощування монокристалів (полікристалів) CdTe чи твердих розчинів на його основі із заданими властивостями.
На даний час найбільш продуктивним методом одержання об'ємного CdTe є вирощування його із розплаву або розчину – розплаву (зокрема In, Sn, Te). Очевидно, що при цьому значний вплив на якість отриманого кристалу має структура рідкої фази. Результати досліджень останніх десятиріч із застосуванням нових прецизійних методів приводять до висновку, що інформація про стан (структуру) розплавів багатьох напівпровідників носила спрощений характер. Нові уявлення про структурованість розплавів в свою чергу вимагають перегляду знань про закономірності переходів тверде - рідке. Нещодавно було показано, що плавлення навіть простих елементарних напівпро-відників Ge та Si є складним процесом, який відбувається у досить широкому температур-ному інтервалі, а процес кристалізації у значній мірі залежить від параметрів процесу плавлення. На відміну від елементарних напівпровідників Ge та Si, при дослідженнях структури розплаву CdTe кількість методів є обмеженою внаслідок високої хімічної агресивності та леткості компонентів. Тому до нинішнього часу вивчення закономірнос-тей взаємопереходів між твердою та рідкою фазами нелегованого та легованого CdTe носило несистематизований характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Структурні перетворення поблизу температури плавлення при синтезі нелегованого та легованого КАДМІЙ ТЕЛУРИДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок