Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РІВНЕВОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПРОГРАМІСТІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ “ІНФОРМАТИКА”

МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РІВНЕВОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПРОГРАМІСТІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ “ІНФОРМАТИКА”

Назва:
МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РІВНЕВОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПРОГРАМІСТІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ “ІНФОРМАТИКА”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,63 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М. П. ДРАГОМАНОВА
СЕЙДАМЕТОВА Зарема Сейдаліївна
УДК 378.147:004.588
МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РІВНЕВОЇ ПІДГОТОВКИ
МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПРОГРАМІСТІВ
ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ “ІНФОРМАТИКА”
13.00.02 – теорія та методика навчання (інформатика)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформатики в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
ЖАЛДАК Мирослав Іванович,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, завідувач кафедри
інформатики.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
МОРЗЕ Наталія Вікторівна,
Національний аграрний університет,
проректор з навчально-наукових питань
інформатизації та телекомунікаційних
систем в АПК
доктор педагогічних наук, професор
ТРИУС Юрій Васильович,
Європейський університет, проректор з
навчально-методичної роботи
доктор педагогічних наук, доцент
РАКОВ Сергій Анатолійович,
Український центр оцінювання якості освіти,
радник директора з наукових питань
Захист відбудеться “22” січня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “05” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Швець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх десятиліть у вищій освіті багатьох країн світу відбувалися значні зміни. Ці зміни, перш за все, виявлялися в розвинених країнах, потім хвилі змін розповсюдилися і на інші держави.
Можливо, найважливіша з цих змін полягає в наростаючій масовості вищої освіти. Вища освіта перестала носити елітний або елітостворюючий характер. Вона стає доступною і майже обов'язковою для все більш широких верств населення. Ця зміна в освітніх кругах усвідомлюється з деяким запізнюванням. Вона означає, перш за все, суттєву зміну методик навчання, і, можливо, самого стилю взаємостосунків між викладацьким корпусом, студентством і суспільством. Певною мірою викладацький корпус повинен визнавати обдарованими всіх студентів, дозволяючи в рівній мірі розвиватися кожному, хоч і різними темпами. Сучасна вища освіта повинна поєднувати масовість і стандартизацію з дуже високим рівнем індивідуалізації навчання, із збільшенням часу на самостійну навчально-пізнавальну діяльність.
Процеси глобалізації по-різному проявляють себе для різних секторів економіки. З максимальною інтенсивністю глобалізація проявляється у сфері інформаційних і комп'ютерних технологій. У будь-якій країні вищий навчальний заклад повинен забезпечити випускникам відповідних спеціальностей приблизно однаковий рівень підготовки. Ця вимога обумовлена високою рухливістю робочої сили у сфері інформаційних і комп'ютерних технологій. Фахівці цієї сфери вільно змінюють робочі місця, змінюючи не тільки фірми і організації, в яких вони працюють, але і вільно перетинаючи кордони між країнами – іноді реально, іноді віртуально, в режимі аутсорсингу. Підготовка фахівців у сфері інформаційних і комп'ютерних технологій повинна бути досить гнучкою, оскільки професійні навички, які можуть бути затребувані роботодавцями, досить швидко змінюються протягом тих років, які молода людина витрачає на професійне навчання. У таких умовах питання підготовки інженерів-програмістів за спеціальністю “Інформатика” стають вельми актуальними і важливими.
Інформатика як навчальна дисципліна розглянута в багатьох наукових дослідженнях. Системам підготовки вчителів інформатики, а також аналізу концепцій навчання інформатики як навчальної дисципліни в загальноосвітній школі, присвячені роботи учених Т.В. Добудько, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РІВНЕВОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-ПРОГРАМІСТІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ “ІНФОРМАТИКА”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок