Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНКИ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА (НА ПРИКЛАДІ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ)

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНКИ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА (НА ПРИКЛАДІ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ)

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНКИ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА (НА ПРИКЛАДІ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,41 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РЯБИКІНА Наталія Іванівна
УДК 338.45:622.7.002 (043.3)
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНКИ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
(НА ПРИКЛАДІ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ)
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
ОСИПОВ Василь Іванович,
Одеський державний економічний університет,
завідувач кафедри економіки підприємства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
БУТНІК-СІВЕРСЬКИЙ Олександр Борисович,
інститут післядипломної освіти Українського національного університету харчових технологій, завідувач кафедри ринкової економіки, обліку та фінансів;
РЄПІНА Інна Миколаївна: кандидат економічних наук, доцент
Київський національний економічний університет, доцент кафедри економіки підприємств
Провідна установа: Національний гірничий університет, кафедра економіки підприємства Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “24” вересня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.055.01 в Одеському державному економічному університеті за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8, ауд. 217.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
Автореферат розісланий “16” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ковальов А.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процеси трансформації вітчизняної економіки, необхідність адаптації її суб`єктів до роботи в умовах ринку породжують широке коло проблем, які повинні бути вирішені економічною наукою та практикою господарювання якісно та у стислі терміни. Особливе місце тут належить проблемам оцінки потенціалу підприємства та пошуку шляхів його ефективного використання. Необхідність вирішення саме цих проблем обумовлена, з одного боку, об`єктивною потребою забезпечення раціонального використання тих ресурсів, що знаходяться в розпорядженні підприємств, в умовах жорсткого обмеження можливостей інвестування, їхньої заміни чи модернізації, а з іншого, тим, що зазначені проблеми як у теоретичному, так і в практичному аспектах, на жаль, не знайшли повного й чіткого вирішення в економічній науці. Насамперед, це стосується питань визначення сутності та структури категорії “потенціал підприємства”, а також шляхів збільшення його віддачі.
Особливо важливою є зазначена проблема для гірничо-збагачувальних підприємств, оскільки вони покликані задовольнити попит у залізорудній сировині підприємств чорної металургії, які багато в чому визначають ефективність функціонування економіки України тому що, по-перше, вони виробляють біля третини валового національного продукту та забезпечують більше 30 відсотків валютних надходжень. По-друге, від результатів їхньої діяльності значною мірою залежать можливості та ефективність роботи всіх інших галузей важкої індустрії країни.
Методологічні, методичні та прикладні проблеми й питання оцінки величини та ефективності використання потенціалу досліджували у своїх роботах провідні вітчизняні та закордонні вчені Л.І. Абалкін, А.І. Анчишкін, В.М. Архипов, М.І. Іванов, І.І. Лукінов, Ф.М. Русинов, Е.Б. Фігурнов, Д.А. Черніков. Різні аспекти сутності та ефективності використання окремих елементів та комплексу потенціалу підприємства й економіки країни в цілому досліджувалися в роботах В.М. Авдєєнка, С.А. Бєлової, О.Б. Бутнік-Сіверського, О.С. Галушко, Ю.Ю. Донця, Н.В. Іванової, В.О. Котлова, В.І. Кузьменка, Є.В. Лапіна, О.І. Олексюка, В.І. Осипова, Є.В. Попова, І.М. Рєпіної, О.Я.Степанова, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ОЦІНКИ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА (НА ПРИКЛАДІ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок