Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ РЕЖИМИ НАГРІВАННЯ МЕТАЛУ В КАМЕРНИХ ПЕЧАХ

Загрузка...

ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ РЕЖИМИ НАГРІВАННЯ МЕТАЛУ В КАМЕРНИХ ПЕЧАХ

Назва:
ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ РЕЖИМИ НАГРІВАННЯ МЕТАЛУ В КАМЕРНИХ ПЕЧАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,59 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна металургійна академія України
ЄРЬОМІН ОЛЕКСАНДР ОЛЕГОВИЧ
УДК 658.567.1:662.613.125 (043)
ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ РЕЖИМИ НАГРІВАННЯ МЕТАЛУ
В КАМЕРНИХ ПЕЧАХ
Спеціальність 05.14.06 - технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор,
Губинський Володимир Йосипович,
Національна металургійна академія України,
завідувач кафедри теплотехніки та екології
металургійних печей.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Єринов Анатолій Єремійович,
Інститут газу НАН України; м. Київ,
завідувач відділу проблем промислової
теплотехніки ;
кандидат технічних наук, доцент,
Чепрасов Олександр Іванович,
Запоріжська державна інженерна академія,
доцент кафедри автоматизації виробничих
процесів, декан енерго-механічного факультету,
м. Запоріжжя.
Провідна установа: Національний технічний університет (ХПІ),
кафедра теплотехніки, м. Харків
Захист відбудеться 6 березня 2001 р. о 12-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03 при Національній металургійній академії України за адресою 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної металургійної академії України (49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4).
Автореферат розісланий 26 січня 2001 р..
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03 Цапко В.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Нагрівальні печі металургії і машинобудування є одними з найбільш помітних споживачів паливно-енергетичних ресурсів нашої країни. Теплотехнічні і технологічні процеси, що відбуваються у них, визначають витрату енергії на виробництво чорних металів, їхню якість і екологію навколишнього середовища. Якість нагрівання металу впливає на наступні процеси його обробки. Тому вирішення проблеми економії палива, що прямо зв'язана з питаннями екологічної безпеки металургійного виробництва, поліпшення рівномірності нагрівання садки в печах камерного типу і аспекти ресурсозбереження є актуальним
завданням сьогоднішнього дня.
Актуальність теми. Печі камерного типу, які широко застосовуються в металургії і машинобудуванні України, є дуже енергоємними агрегатами, що обумовлено їх універсальністю з погляду режимів теплової обробки і сортаменту металу. Викиди паливних камерних печей, що містять оксиди азоту і сірки, бензопирен і інші шкідливі речовини, забруднюють навколишнє середовище.
Зниження енергоємності продукції, поліпшення екологічної обстановки в регіонах, де є присутнім металургійне виробництво, зв'язано з удосконалюванням конструкцій нагрівальних печей і режимів нагрівання металу. Аналіз тенденцій розвитку конструкцій печей і режимів нагрівання показує, що останнім часом дістає широкого розвитку глибока регенерація тепла газів з пічного простору, шляхом застосування регенеративних пальників з кульковою насадкою. Проблема застосування таких пальників у печах прокатного і ковальського виробництва ще недостатньо вивчена. Становить інтерес вплив високої температури повітря, що підігрівається в регенераторах, на рівномірність нагрівання масивних зливків і заготовок. Реверсування пічних газів, властиве регенеративним печам, створює передумови встановлення рівномірного температурного полю в печі, а високий ступінь регенерації теплоти пічних газів призводить до зниження питомої витрати тепла на нагрівання металу і зменшенню кількості шкідливих викидів в атмосферу на одиницю продукції.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок дослідження зв'язаний з науково-дослідними роботами “Розробка наукових основ конструювання нагрівальних печей з глибокою утилізацією тепла відпрацьованих газів” (Тема Г206G20009), “Розробка ефективних режимів експлуатації камерних печей за екологічними та енергозберігаючими показниками” (Тема Г206G20006), що є базовими для підготовки дисертаційної роботи, де автор являвся відповідальним виконавцем.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ РЕЖИМИ НАГРІВАННЯ МЕТАЛУ В КАМЕРНИХ ПЕЧАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок