Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТАКСИЧНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ОБРАЗУ (на матеріалі сучасної американської поезії)

Загрузка...

СИНТАКСИЧНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ОБРАЗУ (на матеріалі сучасної американської поезії)

Назва:
СИНТАКСИЧНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ОБРАЗУ (на матеріалі сучасної американської поезії)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,59 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. І. І. МЕЧНИКОВА
УДК 802.0-73
ФІЛІПЧИК Ольга Йосипівна
СИНТАКСИЧНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ОБРАЗУ
(на матеріалі сучасної американської поезії)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі романо-германських мов Херсонського державного університету.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент Бєлєхова Лариса Іванівна, Херсонський державний педагогічний університет, доцент кафедри романо-германських мов
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Швачко Світлана Олексіївна, Сумський державний університет, завідувач кафедри перекладу
кандидат філологічних наук, доцент Завгородня Марія Борисівна, Одеський державний університет ім. І. І. Мечникова, доцент кафедри лексикології та стилістики англійської мови
Провідна установа – Ужгородський державний університет
Захист відбудеться “30“ березня 2000 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.051.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Одеському державному університеті ім. І. І. Мечникова (65058 Одеса, Французький бульвар, 24/26, аудиторія 91).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці університету
(65057, Одеса, вул. Преображенська, 24)
Автореферат розісланий “29“ лютого 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради доц. Черноіваненко Є. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована робота виконана в руслі когнітивного напрямку вивчення словесного поетичного образу, де образ розглядається як двоаспектне явище, яке містить у собі концептуальний та мовний плани існування.
Актуальність обраної теми визначається загальною спрямованістю сучасних лінгвістичних досліджень на розгляд мовних одиниць з урахуванням того, які структури людського знання вони репрезентують, які ментальні процеси покладено в основу мовної номінації, а також вибухом лінгво-когнітивного інтересу до поетичних тропів у зв’язку з появою робіт з концептуальної метафори та метонімії. Звернення до проблеми образної структури поетичного тексту видається актуальним і своєчасним з огляду на пожвавлення інтересу до поетичних текстів, зокрема до американської поезії. Зміна лінгвістичної парадигми потребує нового погляду на природу поетичного образу, нового підходу до опису його структури. Нова парадигма лінгвістичних досліджень прагне відповіді на питання про лінгво-когнітивну сутність мовних явищ. Актуальність дослідження також зумовлена пошуком нових шляхів аналізу мовної структури образу та виявлення особливостей синтаксичних засобів створення образу у віршованих текстах сучасної американської поезії.
Тема дисертації входить до плану науково-дослідної роботи кафедри романо-германських мов Херсонського державного педагогічного університету і є складовою частиною комплексної теми кафедри “Когнітивна концепція словесного поетичного образу”.
Об’єктом дослідження є словесні поетичні образи віршованих текстів сучасної американської поезії. Віршована мова, її образність завжди були у центрі уваги філологів та лінгвістів. Проте досі не існує вичерпної теорії образу як лінгвістичної категорії. Концептуально образ являє собою триєдність визначального поняття (X), визначаючого поняття (Y) та підстави для порівняння перших двох (Z). Лінгвістична сторона образу відтворюється за допомогою синтаксичної конструкції, яка побудована за певними логіко-синтаксичними законами, що відбивають сутність концептуальної структури образу.
Предметом дослідження є логіко-синтаксичні відносини між елементами образу та мовні засоби їх відтворення у віршованих текстах.
Мета дисертаційного дослідження полягає у вивченні та систематизації різноманітних синтаксичних конструкцій, у контексті яких розгортається словесний образ.
Аналіз словесного поетичного образу було проведено на рівні логіко-лінгвістичних механізмів його формування та засобів їх об’єктивації у віршованих текстах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: СИНТАКСИЧНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ОБРАЗУ (на матеріалі сучасної американської поезії)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок