Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИТАЧІ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК УКРАЇНИ: ОСНОВНІ НАПРЯМИ ВИВЧЕННЯ (1900-1930-й рр. ХХ ст.)

Загрузка...

ЧИТАЧІ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК УКРАЇНИ: ОСНОВНІ НАПРЯМИ ВИВЧЕННЯ (1900-1930-й рр. ХХ ст.)

Назва:
ЧИТАЧІ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК УКРАЇНИ: ОСНОВНІ НАПРЯМИ ВИВЧЕННЯ (1900-1930-й рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ТИМОШЕНКО Ірина Володимирівна |
УДК | 027.022.001.3:028(477)
“1900/1930”(043.3)

ЧИТАЧІ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК УКРАЇНИ: ОСНОВНІ НАПРЯМИ ВИВЧЕННЯ (1900-1930-й рр. ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.08 - | книгознавство, бібліотекознавство і бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник | кандидат історичних наук, доцент
НОВАЛЬСЬКА Тетяна Василівна,
Київський національний університет культури і мистецтв, доцент кафедри інформаційних ресурсів і і і сервісу;
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, старший науковий співробітник
СЛОБОДЯНИК Михайло Семенович, Європейський університет фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу,
Завідувач кафедрою документознавства та аналітично-інформаційної діяльності;
 
кандидат педагогічних наук, доцент
ОДИНОКА Лініна Павлівна,
Український державний науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, завідувач сектором науково-технічної інформації.
Провідна установа | Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського, Інститут рукопису.
Захист відбудеться “ 21 ” грудня 2001 р.
о 15:30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розіслано “ 16 ” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коваленко Н.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У розробці цілісної концепції історичного розвитку українського бібліотекознавства фундаментального значення набувають дослідження всіх його складових, серед яких особливе місце посідає вивчення читачів і читання, що узагальнюється поняттям читачезнавство. Становлення та розвиток його основних напрямів у діяльності публічних бібліотек періоду 1900-1930-го рр. ХХ ст. – на сьогодні лишається неопрацьованою проблемою українського бібліотекознавства. Необхідні засади досконалої організації бібліотечно-бібліографічного та інформаційного обслуговування складають документовані знання про фахові, освітньо-виховні, сімейно-побутові, психологічні, літературні, естетичні потреби, характеристики самих користувачів бібліотек. Результати вивчення читачів віддзеркалюють водночас і певні духовні, соціальні, економічні та культурні процеси. У досліджуваний період в бібліотеках України поступово розпочинається наукова, дослідницька і практична діяльність, що сприяла подальшому розвитку українського загального й спеціального бібліотекознавства. Дослідження читачів визначалося переходом від емпіричного накопичення фактів до наукового осмислення в системі різних концепцій. Проте, формування основних напрямів вивчення читачів, становлення соціологічних розробок досліджуваного періоду не стали в цілому ще предметом спеціального комплексного аналізу у бібліотечній науці.
Отже, актуальність теми обумовлена потребою у системній, історико-теоретичній реконструкції цілісного процесу становлення та розвитку основних напрямів і етапів вивчення читачів публічних бібліотек України у зазначений період.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в межах комплексного плану наукової роботи Київського національного університету культури і мистецтв та наукової теми кафедри бібліотекознавства “Бібліотечна україністика”.
Мета дослідження полягає в тому, щоб на основі наукового пошуку, аналізу і теоретичного узагальнення широкого кола джерел розкрити діяльність бібліотек та спеціальних науково-дослідних установ по вивченню складу читачів, читацьких потреб та змісту читання і визначити основні напрями й етапи вивчення читачів публічних бібліотек України зазначеного історичного періоду.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЧИТАЧІ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК УКРАЇНИ: ОСНОВНІ НАПРЯМИ ВИВЧЕННЯ (1900-1930-й рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок