Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КООРДИНАЦІЙНІ ЗДІБНОСТІ ЯК ПЕРЕДУМОВА ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЕСЛУВАЛЬНИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ

КООРДИНАЦІЙНІ ЗДІБНОСТІ ЯК ПЕРЕДУМОВА ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЕСЛУВАЛЬНИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ

Назва:
КООРДИНАЦІЙНІ ЗДІБНОСТІ ЯК ПЕРЕДУМОВА ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЕСЛУВАЛЬНИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Ладика Петро Ігорович
УДК 796.012.21+796.122
КООРДИНАЦІЙНІ ЗДІБНОСТІ ЯК ПЕРЕДУМОВА ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЕСЛУВАЛЬНИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ
24.00.01 – олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
ЛЬВІВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теоретичних основ теорії та методики фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
доктор педагогічних наук, професор
ШИЯН Богдан Михайлович,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.
Офіційні опоненти: | доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор
РОВНИЙ Анатолій Степанович,
Харківська державна академія фізичної культури, завідувач кафедри біологічних основ фізичного виховання і спорту
кандидат педагогічних наук, доцент
ШИНКАРУК Оксана Анатоліївна
Національний університет фізичного виховання і спорту України, директор науково-дослідного інституту
Захист відбудеться 2 листопада 2007 року об 16 годині 00 хв на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного університету фізичної культури за адресою: 79000 м. Львів, вул. Костюшка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000 м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розісланий 28 вересня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.М. Линець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Зростання рівня спортивних результатів у веслуванні та спеціалізація юних спортсменів, що забезпечує високі спортивні досягнення на світовій арені, вимагають пошуку нових підходів до процесу тренування веслувальників на першому етапі багаторічної підготовки та створення передумов успішного засвоєння техніки веслування, оскільки досягти успіху можна лише за умови, коли веслувальники мають високий рівень розвитку спеціальних фізичних якостей і особливо досконало володіють технікою веслування (Ємчук І.Ф., 1999; Жмарьов Н.В., 1998; Чичкан О., 2002).
Техніка веслування має складну структуру і вимагає прояву високого рівня розвитку низки координаційних здібностей. Особливі вимоги ставляться до здатності утримувати динамічну рівновагу. Збереження рівноваги тіла в під час веслування є важливим складним елементом техніки, яка вимагає: а) балансу тіла в човні; б) нейтралізації вертикальної складової опори весла у воді (Стеценко Ю.Н., Ніконоров А.Н., 1985; Борисов Є.В., 2003; Гаврилов В.Н., 1980; Земляков В.Е., 2001). До того ж, здатність до регулювання м’язових зусиль виступає одним із головних критеріїв в процесі відбору веслувальників (Шинкарук О.А , 1993).
У процесі тренування формуються такі специфічні комплекси відчуттів веслувальників, як відчуття води, відчуття рівноваги, відчуття швидкості, ритму і темпу рухів. Формування цих специфічних відчуттів та умінь дає змогу веслувальникам значно ефективніше навчитися і виконувати рухи з мінімальною затратою енергії (Платонов В.М., Булатова М.М., 1995).
Водночас у літературі, що присвячена підготовці веслувальників-початківців, розвитку координаційних здібностей, приділено недостатньо уваги. Є дані щодо вдосконалення координаційних здібностей веслувальників переважно на воді і практично не розглядається можливість їхнього розвитку на суші (Земляков В.Е., 2001). До того ж у цих роботах представлені переважно рекомендації з розвитку загальної координації (спритності). В інших літературних джерелах (Веселков С.М., 1991; Гаврилов В.Н., 1980; Иссурин В.Б., Силаев А.П., Саносян Х.А., Смирницкий К.Н., 1980; Каверин В.Ф., 1976; Кандауров А.М., 1981; Корнилов Ю.П., 1984; Никаноров А.Н., 1978) також не представлено програми розвитку координаційних здібностей; бракує методичних порад щодо режимів навантаження та відпочинку, місця окремих координаційних здібностей у тренувальному процесі веслувальників на етапі початкової підготовки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КООРДИНАЦІЙНІ ЗДІБНОСТІ ЯК ПЕРЕДУМОВА ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЕСЛУВАЛЬНИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок