Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ м. ОДЕСИ В СЕРЕДИНІ XIX СТОЛІТТЯ: ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

Загрузка...

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ м. ОДЕСИ В СЕРЕДИНІ XIX СТОЛІТТЯ: ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

Назва:
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ м. ОДЕСИ В СЕРЕДИНІ XIX СТОЛІТТЯ: ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,14 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
СТРЕМЕНОВСЬКИЙ СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 342.553
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ м. ОДЕСИ В СЕРЕДИНІ XIX СТОЛІТТЯ:
ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії держави і права Одеської національної юридичної академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
кандидат юридичних наук, доцент
ОБОРОТОВ Юрій Миколайович,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри теорії держави і права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України РАБІНОВИЧ Петро Мойсейович, Львівський національний університет ім. І Франка, професор кафедри історії та теорії держави і права
кандидат юридичних наук, доцент БОБРОВНИК Світлана Василівна, Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, в.о. завідуючого відділом теорії держави і права
Провідна установа
Університет внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України,
кафедра теорії і історії держави та права, м. Харків
Захист відбудеться 28 грудня 2000 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 18 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ЧАНИШЕВА Г.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рішення задач формування суверенної, правової держави в Україні пов'язане не тільки з реформуванням державної сфери, але і з вирішенням проблеми місцевого самоврядування. Видається, що дослідження проблеми формування органів муніципальної влади і управління є найважливішою проблемою державно-правового розвитку України і вимагає наукового обґрунтування.
В останні роки в поточне законодавство України неодноразово вносилися зміни з метою створення більш ефективної системи самоврядування. На жаль, вони не завжди дають бажаний результат. Обговорення вченими, практичними працівниками питань, пов'язаних з проведенням муніципальної реформи, показало значне розходження поглядів на сутність і роль місцевого самоврядування, характер його відносин з органами виконавчої влади. Навіть висловлюється думка про передчасність введення принципів місцевого самоврядування на території України в сучасних умовах.
Однак в реальності сьогодні відбувається реформування системи місцевого самоврядування, органи якого, що безпосередньо взаємодіють з населенням, мають можливості для прийняття найбільш компетентних рішень з конкретних проблем. Децентралізація державного управління, перенесення пріоритетів в управлінні на локальному рівні на органи місцевого самоврядування – перспективний напрям державно-правової реформи в Україні. Але часто цей процес супроводжується виникненням конфліктів, пов'язаних зі специфічними аспектами управління на місцях. При цьому, ігнорування традицій їх формування, що вже склалися, нерозуміння принципів організації і діяльності, структури і компетенції може призвести до значних витрат при формуванні і функціонуванні органів місцевого самоврядування.
Видається, що одним з засобів запобігання запозиченню і експериментуванню може бути звернення до юридичної спадщини, до досвіду діяльності органів місцевого самоврядування, накопиченого попередніми поколіннями, зокрема залучення до відповідної історичної спадщини царської Росії. У цьому контексті науковий і практичний інтерес представляє реформування місцевого управління в м. Одесі у другій половині XIX століття. Досвід даних перетворень, зокрема, послужив базою для проведення надалі реформи місцевого самоврядування по всій території Російської імперії. Знання історії місцевого самоврядування в м. Одесі допоможе сьогодні в оптимальному розв'язанні спірних питань становлення місцевого самоврядування в Україні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ м. ОДЕСИ В СЕРЕДИНІ XIX СТОЛІТТЯ: ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок