Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОГРАФІЧНІ ОСНОВИ ОЦІНКИ ЕКОЛОГІЧНИХ СИТУАЦІЙ (НА ПРИКЛАДІ КРИМУ)

Загрузка...

ГЕОГРАФІЧНІ ОСНОВИ ОЦІНКИ ЕКОЛОГІЧНИХ СИТУАЦІЙ (НА ПРИКЛАДІ КРИМУ)

Назва:
ГЕОГРАФІЧНІ ОСНОВИ ОЦІНКИ ЕКОЛОГІЧНИХ СИТУАЦІЙ (НА ПРИКЛАДІ КРИМУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І.вернадсЬкого
ЛИЧАК ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
УДК 911. 9(477. 63)+502. 5(477. 63)
ГЕОГРАФІЧНІ ОСНОВИ ОЦІНКИ ЕКОЛОГІЧНИХ СИТУАЦІЙ
(НА ПРИКЛАДІ КРИМУ)
За спеціальністю 11.00.11 - конструктивна географія i раціональне
використання природних ресурсів
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Сімферополь, 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського
Науковий керівник – доктор географічних наук, професор Боков Володимир Олександрович, Таврійський національний університет iм. В.I. Вернадського, завідувач кафедри геоекології
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор Некос Володимир Юхимович, Харківський національний університет iм. В.Н. Каразiна, завідувач кафедри геоекології та конструктивної географії
Кандидат географічних наук, доцент Єна Олександр Васильович Кримський республіканський інститут підвищення кадрів освіти
Провідна установа - Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка
Захист відбудеться “_25_” _06________ 2002 р. о “__12_” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.03 при Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
Автореферат розісланий “_24_” ______05_____ 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради доктор географічних наук К.А. Позаченюк
Актуальність теми. Рішення проблем довкілля в останні десятиліття стало однією з головних тем світового співтовариства. На міжнародних форумах, в ООН та в інших міжнародних організаціях розробляються нові підходи до визначення критеріїв якості життя, стану довкілля, оцінки природно-ресурсного та еколого-ресурсного потенціалу. У цих умовах необхідне поглиблення методики оцінки екологічних ситуацій. Екологічні оцінки необхідні для розрахунку економічної рентабельності, для оцінки і регулювання соціальних проблем. Оцінки здійснюються в загальнонаукових цілях, для одержання прогнозу їхньої динаміки і розвитку, для цілей управління (для введення рентних податків, нормативної плати за землю, забезпечення торгових угод при купівлі земельних ділянок тощо), для введення особливого режиму управління (зон екологічного бідування тощо).
Дотепер відсутня науково обґрунтована оцінка екологічної ситуації в Криму. У Республіканських доповідях стосовно стану довкілля в Криму за 1995-2000 роки переважають констатації фактів впливу на середовище промислових і сільськогосподарських підприємств, транспорту, комунального господарства. Але оцінка ситуації через відсутність офіційно затвердженої методики практично відсутня.
Аналіз опублікованих робіт, присвячених оцінкам екологічних ситуацій (В.М.Котляков, В.С. Преображенський, Л.Г. Руденко, А.Г. Ісаченко, А.І. Бочковська, Б.І. Кочуров, О.С. Шестаков, Г.А. Ісаченко, О.Г. Рогожин, М.Д. Гродзинський та ін.) показує, що оцінки не уніфіковані. Недостатньо враховуються розходження, пов'язані з існуванням численних суб'єктів оцінювання, просторовими і тимчасовими масштабами, ситуаціями на сусідніх територіях, потенційними небезпеками. Погано враховується специфіка територіальних одиниць збору інформації, структура середовища суб'єктів, недостатньо уваги приділяється виборові операційних територіальних одиниць, зокрема, дуже рідко як операційні одиниці використовуються ландшафтні системи, що виступають фоном і основою процесів, які формують екологічні ситуації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Автор дисертації брав участь у таких наукових програмах:
1. Ландшафтні основи створення комплексної системи контролю і прогнозування екологічного стану (тема, що фінансувалася за конкурсом Міністерства освіти України). (1995-1999 рр.).
2. Дослідження лісорослинних умов і водно-теплового режиму гірських лісів південно-східного Криму в умовах нестачі вологи з використанням електронних автоматизованих систем моніторингу і геоінформаційних технологій (тема, що фінансувалася за конкурсом Міністерства освіти і науки України).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ГЕОГРАФІЧНІ ОСНОВИ ОЦІНКИ ЕКОЛОГІЧНИХ СИТУАЦІЙ (НА ПРИКЛАДІ КРИМУ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок