Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ РІШЕНЬ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИЇМКИ КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ, СХИЛЬНИХ ДО ГАЗОДИНАМІЧНИХ ЯВИЩ

Загрузка...

ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ РІШЕНЬ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИЇМКИ КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ, СХИЛЬНИХ ДО ГАЗОДИНАМІЧНИХ ЯВИЩ

Назва:
ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ РІШЕНЬ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИЇМКИ КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ, СХИЛЬНИХ ДО ГАЗОДИНАМІЧНИХ ЯВИЩ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,17 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ ім. М.С.ПОЛЯКОВА
ГРЕБЬОНКІНА Олександра Сергіївна
УДК 622.831.24
ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ
РІШЕНЬ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИЇМКИ
КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ, СХИЛЬНИХ
ДО ГАЗОДИНАМІЧНИХ ЯВИЩ
05.15.11 – “Фізичні процеси гірничого виробництва”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геотехнічної механіки ім. М.С.Полякова Національної академії наук України (ІГТМ НАН України).
Науковий керівник:
кандидат технічних наук
Півень Юрій Анатолійович,
директор Донбаського науково-дослідного та проект-но-конструкторського
вугіль-ного інституту (ДонНДІ) Мінвуглепрому України (м. Горлівка).
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук
Анциферов Андрій Вадимович,
директор Українського державного науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту гірської геології, геомеханіки
та маркшейдерської справи (УкрНДМІ) НАН України (м. Донецьк);
кандидат технічних наук
Гладка Олена Вікторівна,
науковий співробітник інституту фізики гірничих процесів НАН України
(м. Донецьк).
Провідна установа:
Національний гірничий університет Міністерства освіти та науки України, кафедра підземної розробки родовищ (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться 02 червня 2006 року о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д08.188.01 при Інституті геотехнічної ме-ханіки ім. М.С.Полякова НАН України за адресою: 49005, м. Дніпро-петровськ, вул. Сімферопольська, 2а, факс (0562) 462426.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту геотехніч-ної механіки ім. М.С.Полякова НАН України за адресою: 49005, м. Дні-пропетровськ, вул. Сімферопольська, 2а.
Автореферат розіслано 28 квітня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук В.Г.Перепелиця
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка крутих вугільних пластів Централь-ного району Донбасу в теперішній час ведеться в складних гірничо-геологічних умовах. До числа факторів, що ускладнюють видобуток, належать необхідність розробки свит зближених пластів, серед яких понад 50% схильні до раптових обвалень, велика глибина ведення гір-ничих робіт (700-1100 м), висока температура (до 40°С) і нестійкість бічних порід (80% випадків).
У зв’язку з можливими змінами гірничо-геологічних умов у межах виймальних ділянок, блоків і шахтних полів важливо оцінити ступінь впливу різних геомеханічних процесів на якість інженерних рішень щодо вдосконалення розробки крутих пластів на великих глибинах. У теперішній час напружено-деформований стан масиву гірничих порід у специфічних гірничо-геологічних та гірничотехнічних умовах крутих пластів вивчено недостатньо. Відомо, що розміри напруг у на-турних умовах істотно відрізняються від розрахункових, а проблеми керування гірським тиском при розробці крутих пластів Донбасу за-лишаються одними із найскладніших. Крім того, недостатньо вивчена динаміка напружено-деформованого та газодинамічного станів при-вибійного масиву вугілля в зоні впливу очисної виїмки.
У зв’язку із цим, геомеханічне обґрунтування технологічних рі-шень підвищення ефективності виїмки крутих вугільних пластів є ак-туальною науково-практичною задачею, що має важливе значення для вуглевидобувної галузі.
Зв’язок теми дисертації з науковими планами, програмами і те-мами. Дисертаційна робота виконана в рамках держбюджетних тем: “Наукові основи геофізичної діагностики структурно-фазових про-цесів у природно-техногенних системах, що самоорганізуються, з ме-тою прогнозу їх критичного геомеханічного стану”, № держреєстра-ції РК 01031U004019 і “Механіка гірських порід, техніка та технології безпечного видобутку вугілля високонавантаженими лавами”, № де-ржреєстрації 0102U006126.
Метою роботи є комплексне геомеханічне обґрунтування парамет-рів нових технологічних рішень з підвищення безпеки та ефективності виїмки крутих вугільних пластів.
Ідея роботи полягає у використанні геомеханічних закономірнос-тей поведінки гірського масиву навколо діючої лави в природно роз-вантаженій і дегазованій крайовій частині вугільного пласта для ра-ціонального вибору параметрів очисної виїмки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ РІШЕНЬ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИЇМКИ КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ, СХИЛЬНИХ ДО ГАЗОДИНАМІЧНИХ ЯВИЩ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок