Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Одержання нафтополімерних смол з епоксидними групами в присутності пероксидів

Загрузка...

Одержання нафтополімерних смол з епоксидними групами в присутності пероксидів

Назва:
Одержання нафтополімерних смол з епоксидними групами в присутності пероксидів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,38 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Гагін Мирослава Богданівна
УДК 678.643:678.6/7:665.64
Одержання нафтополімерних смол з епоксидними групами
в присутності пероксидів
05.17.04 – технологія продуктів органічного синтезу
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор хімічних наук, професор
Братичак Михайло Миколайович,
Національний університет“
Львівська політехніка”,
завідувач кафедри хімічної технології
переробки нафти та газу
Офіційні опоненти – | доктор технічних наук, професор
Мельник Анатолій Павлович,
Національний технічний університет“
Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри технології жирів
кандидат технічних наук, доцент
Никулишин Ірена Євгенівна,
Національний університет “
Львівська політехніка”,
доцент кафедри технології
органічних продуктів
Провідна установа – | Інститут біоорганічної хімії
і нафтохімії НАН України,
відділ каталітичного синтезу,
м. Київ
Захист відбудеться 6.06.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. С. Бандери, 12, корп. 8, ауд. 339).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий 5.05.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07
кандидат технічних наук, доцент Дзіняк Б.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Нафтополімерні смоли (НПС) отримані коолігомеризацією ненасичених сполук, що входять до складу фракції С9 (побічний продукт піролізу вуглеводнів до етилену і пропілену), знаходять застосування як замінники рослинних олій у лакофарбовій промисловості, каніфолі в целюлозно-паперовій промисловості, як додатки при виробництві гумово-технічних виробів тощо. Промислові потужності з виробництва НПС в Україні існують на: АТ “ЛИНОС” (м. Лисичанськ Луганської обл.) та ВАТ “Оріана” (м. Калуш Івано-Франківської обл.). Розширення області використання НПС можливе завдяки введенню до їх структури функційних груп. На сьогодні відомі НПС з гідроксильними, карбоксильними, пероксидними і епоксидними групами. З них особливої уваги заслуговують смоли на основі фракції С9, що містять епоксидні групи. Присутність в їх молекулах реакційноздатного епоксидного кільця дозволяє, при використанні таких смол як додатків до полімерів, формувати вироби при кімнатній температурі. Водночас, відомий метод отримання нафтополімерних смол з епоксидними групами характеризується низкою недоліків, серед яких варто відзначити невисоку молекулярну масу цільових продуктів, їх низьку функційність за епоксидними групами, а також присутність в олігомерному ланцюгу тільки полімеризаційних фрагментів. Це не дає можливості отримувати за їх участю виробів з достатньо високими експлуатаційними характеристиками. На підставі цього можна зробити висновок, що актуальними є дослідження, пов’язані з розробкою процесу одержання нафтополімерних смол з епоксидними групами, які характеризуються, порівняно з відомими, більшою молекулярною масою та функційністю за епоксидними групами. Застосування таких смол у композиційних полімерних матеріалах дозволить покращити фізико-механічні та хімічні властивості виробів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною наукового напрямку кафедри хімічної технології переробки нафти та газу Національного університету “Львівська політехніка” – “Розробка наукових основ одержання високооктанових компонентів моторних палив, поверхнево-активних речовин, смол, мономерів і допоміжних матеріалів з нафтової та газової сировини”. Робота виконувалась згідно з планом галузевої науково-технічної програми Міносвіти і науки України – тема ДБ-12 “ЛІЗ” “Розробка наукових засад для одержання нафтополімерних смол з функціональними групами на основі фракції С9 піроконденсату піролізу вуглеводнів” (№ державної реєстрації 0101U000877).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Одержання нафтополімерних смол з епоксидними групами в присутності пероксидів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок