Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ТРАНСРЕГІОНАЛЬНА СТАБІЛЬНІСТЬ ЯК ЧИННИК ЗОВНІШНЬОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

ТРАНСРЕГІОНАЛЬНА СТАБІЛЬНІСТЬ ЯК ЧИННИК ЗОВНІШНЬОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ / сторінка 10

Назва:
ТРАНСРЕГІОНАЛЬНА СТАБІЛЬНІСТЬ ЯК ЧИННИК ЗОВНІШНЬОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,85 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Другий тип – лідерство європейського типу, що засноване на спільних цінностях і передбачає неухильну повагу та взаємну відповідальність країн. При цьому слід враховувати той факт, що в умовах НАТО регіональне лідерство трансформується в систему “операційного контролю” в рамках одного з пріоритетних регіональних напрямів діяльності організації. Тим не менш., навіть за таких умов цей тип лідерства передбачає формування та підтримку привабливого образу України як авторитетної держави, як зразка для наслідування, тоді як перший тип базується виключно на ваговій (силовій) перевазі та економічній залежності.
Очевидно, що Україна прагне до другої моделі лідерства, однак це не виключає рецидивів пострадянського підходу у поточній політиці офіційного Києва. Велика кількість посадових осіб на всіх щаблях влади (в тому числі й у відомствах, відповідальних за зовнішню політику) є носіями старого способу мислення. Не виключено, що навіть дуже прогресивні керівники можуть раз-по-раз потрапляти у ситуації, які вимагають схилятися до впровадження стратегії лідерства першого типу. Однак зловживання такими підходами до лідерства може поставити під сумнів відновлювану нині атмосферу довіри між Києвом і Брюсселем і повністю позбавити шансу на отримання ролі регіонального лідера і потенційного провідного елемента системи трансрегіональної стабільності.
ВИСНОВКИ
В дисертаційному дослідженні наведено теоретичне узагальнення та розв’язано наукове завдання, яке полягає у визначенні політологічної категоріїстабільності як ключового чинника розвитку партнерських відносин регіональних (європейської, євроатлантичної та євразійської) систем безпеки.
1. Стереотипні концептуальні підходи до оцінки явищ міжнародної безпеки та стабільності загалом спричинили їхнє спрощене однобічне висвітлення в науковій думці – оцінку головним чином у форматі домінування жорсткої (воєнно-політичної) безпеки та глобальної (загальносвітової) стабільності. Концептуальна розробка категорії “трансрегіональна стабільність” має принципове значення, оскільки це поняття виражає результативність локальних інтеграційних процесів, чинник конфліктності поблизу державного кордону, зовнішню військову присутність на теренах України та поблизу її.
2. Міжнародна стабільність означає такий мирний стан міжнародних відносин, який зберігається під впливом чинників, що здатні його порушити, створити напругу у відносинах між країнами чи істотно загострити міжнародну ситуацію, призвести до війни. Тобто міжнародну стабільність можна розглядати як здатність системи міжнародних відносин завдяки внутрішнім ресурсам компенсувати потенційні зміни своїх характеристик, якщо певний її учасник спроможеться до цього. Виходячи саме з такого бачення, стає можливим, по-перше, встановити її структурний зміст, і, по-друге, зв'язати з поведінкою окремих держав. Структурні параметри значним чином визначають протікання стабілізуючих і дестабілізуючих процесів в постбіполярній системі міжнародних відносин. Характерним для неї є плюралізм засобів досягнення стабільності і в той же час – численні джерела дестабілізації. Наслідком цього є сприйняття стабільності постбіполярної системи як її здатності регулювати міжнародні конфлікти. Здатність ця пов'язана з основними структурними параметрами: полярністю та гетерогенністю. Таким чином, забезпечення стабільності має враховувати і розподіл силових можливостей в системі, і мотивацію окремих її елементів.
3. Результати компаративного аналізу окремих регіональних інтеграційних проектів (“Північного виміру”, інтеграції в Латинській Америці тощо) свідчать, що на відміну від періоду “холодної війни”, коли вважалося, що безпеку того чи того регіону можна забезпечити тільки в контексті виключно широкої системи безпеки (глобальної), в сучасних геополітичних умовах є можливим створення відносно автономних систем регіональної безпеки із координацією на трансрегіональному рівні. В цих умовах трансрегіональний рівень виступає як зовнішній контур, який поширює свій вплив на простір ННД, трансформує процеси в ньому з урахуванням інтересів основних учасників євроатлантичного регіону, в результаті чого виникає два сценарії розвитку ситуації – стабільності або дестабілізації простору.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ТРАНСРЕГІОНАЛЬНА СТАБІЛЬНІСТЬ ЯК ЧИННИК ЗОВНІШНЬОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок