Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРНО - ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ СІЛЬСЬКОГО САДИБНОГО ЖИТЛА Західного Поділля

Загрузка...

ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРНО - ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ СІЛЬСЬКОГО САДИБНОГО ЖИТЛА Західного Поділля

Назва:
ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРНО - ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ СІЛЬСЬКОГО САДИБНОГО ЖИТЛА Західного Поділля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,00 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ Національний університет
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
КОЛОДРУБСЬКА Олександра Іванівна
УДК 728.12
ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ
АРХІТЕКТУРНО - ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ
СІЛЬСЬКОГО САДИБНОГО ЖИТЛА
Західного Поділля
18.00.02 – Архітектура будівель та споруд
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ – 2007


Дисертація є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
кандидат архітектури, доцент
Гнесь Ігор Петрович,
Інститут Архітектури Національного університету “Львівська політехніка”, завідувач кафедри архітектурного проектування
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, старший науковий співробітник
Куцевич Вадим Володимирович,
Український Зональний Науково-дослідний та проектний інститут по цивільному будівництву, м. Київ (ВАТ КиївЗНДІЕП), заступник директора з наукової роботи
кандидат архітектури, доцент
Шило Наталія Миколаївна,
Київський Національний університет будівництва і архітектури,
доцент кафедри архітектурної кваліметрії
Провідна установа - Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Міністерства культури і туризму України, м.Київ
Захист відбудеться 22 лютого 2007 р. о 1300 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.02 при Київському Національному університеті будівництва і архітектури за адресою: Київ, Повітрофлотський проспект 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського Національного університету будівництва і архітектури (03037, Київ – 37, Повітрофлотський проспект 31).
Автореферат розісланий 22 січня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради В.В. Стовбич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Соціально-економічні зміни у державі сприяють появі нових ідей і напрямів у формуванні та розвитку архітектурно-планувальної організації сільської садибної забудови в Україні, вимагають нових підходів до удосконалення місця проживання людини, виходячи з реальних можливостей окремих груп жителів села.
Уряд України приділяє посилену увагу проблемам села. Президент України Віктор Ющенко під час радіозвернення до співвітчизників 5 лютого 2006р. оголосив цей рік - Роком села в Україні. З 1 січня 2007 року набуває чинності Закон України “Про житловий фонд соціального призначення”, де зазначено про правові, організаційні та соціальні засади державної політики щодо забезпечення конституційного права соціально незахищених верств населення України на отримання житла у місті і селі.
На сьогодні значна частина загального обсягу житлового будівництва у сільській місцевості припадає на приватне, більша половина якого здійснюється без участі архітектора, або за проектами, значно скоректованими забудовниками. У той же час житло - це певний мікросвіт, у замкненому просторі якого проходить родинне життя, зосереджуються всі численні зв’язки і взаємини між членами сім’ї. Тому одним з основних завдань архітектурної науки у галузі житлового середовища є дослідження умов, які забезпечують не тільки повноцінний побут і відпочинок, але й всебічний гармонійний розвиток особистості і відповідають народним традиціям.
Відомо, що село є тим середовищем, де тривалий історичний період зберігаються громадою унікальні культурні, духовні цінності певної території, які є однією з основ культури всього народу держави, тому утвердженню та розвитку сучасної української національної архітектури сприяє дослідження й урахування здобутків регіональних і місцевих прийомів народної архітектури.
Аналіз архітектурних особливостей житлових будинків 50-80 рр. ХХ ст. (з одноманітними фасадами, примітивними планувальними рішеннями, з механічним спрощеним набором приміщень, із низьким рівнем інженерного устаткування) свідчить, що більшість з них не відповідають народним традиціям організації сільського житла, не враховують способу життя селян, характеру ведення господарства тощо.
Перехід на ринкові відносини у державі сприяє розвитку підприємницької діяльності у селі (індивідуальні, фермерські господарства, приватні заклади обслуговування населення, сільський туризм та ін.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРНО - ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ СІЛЬСЬКОГО САДИБНОГО ЖИТЛА Західного Поділля

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок