Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОҐНІТИВНІ ЧИННИКИ СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ

Загрузка...

КОҐНІТИВНІ ЧИННИКИ СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ

Назва:
КОҐНІТИВНІ ЧИННИКИ СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,05 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ЛОСІЄВСЬКА ОЛЬГА ГЕННАДІЇВНА
УДК 159. 923 – 053. 6 (048)
КОҐНІТИВНІ ЧИННИКИ
СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ
Спеціальність 19.00.05 – соціальна психологія;
психологія соціальної роботи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (м. Луганськ), на кафедрі психології
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Третьяченко Вікторія Віталіївна, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, завідувачка кафедри психології
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Пірен Марія Іванівна,
Українська академія управління при Президентові України ( м. Київ), професор кафедри політології
кандидат філософських наук, доцент
Корнєв Микола Никифорович,
Національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ),
доцент кафедри соціальної психології
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології АПН України, лабораторія
методології психосоціальних і політико-психологічних досліджень
(м. Київ)
Захист відбудеться „14” червня 2006 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. .453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ,33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Паньківська,2.
Автореферат розісланий „12”травня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради  Балл Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Явище самогубства завжди привертало увагу філософів, теологів, соціологів, психологів і митців. Мислителі прагнули збагнути, виправдати або засудити цей акт. У різні періоди історії й у різних культурах наявні відмінні оцінки самогубства. У нашій культурі є усталеним виключно негативне ставлення до самогубства. Цей акт вважається гріховним християнською церквою, оскільки є замахом на „образ Божий”; заперечується персоналістичною філософією М. Бердяєва як відступництво перед обов’язком самореалізації, але й тлумачиться як іманентний наслідок індустріальної цивілізації; як прояв загальнокультурної аномії (безнормативність) розглядається у соціології Е. Дюркгайма; є наслідком відчуття вседозволеності – у творах Ф. Достоєвського; вказівкою на неповноту буття і більше того – на заперечення самого існування (буття потенційного) виступає в екзистенціалізмі Ж.-П. Сартра.
Проте проблема самогубства ще й до цього часу не вирішена. Вихід у світ „Страждань юного Вертера” І. Ґете та „Гранатового браслета” М. Буніна спричинили свого часу справжні хвилі самогубств. Ці події вказують на своєрідну спокусливість самогубства, існування в культурі конструктів, які виправдовують, уможливлюють і спонукають до самогубства. Такий погляд на проблему наштовхує на думку, що існуюче тлумачення суїцидального акту як поведінкової реакції на соціальні та особистісні негаразди є принаймні неповними.
Розгляд проблеми у контексті підліткового віку надає їй особливої гостроти (О.Є. Блінова, Г.В. Старшенбаум, С.Г. Шебанова, К. Хоутен). Психофізіологічні особливості, притаманні підліткам, зумовлюють значну неконтрольованість суїцидальної поведінки. Спілкування з однолітками, яке в суїцидальній поведінці є провідним видом діяльності, визначає певну самодостатність підліткової субкультури, що також ускладнює можливості психологічного впливу на суїцидальні прояви. Відтак, вивчення проблеми суїциду взагалі та його проявів у підлітків є актуальним як у соціокультурному, так і усуто науковому плані.
Недостатній рівень вивчення проблеми та її актуальність і зумовили вибір теми дослідження „Коґнітивні чинники суїцидальної поведінки підлітків”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: КОҐНІТИВНІ ЧИННИКИ СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок