Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА БІНАРНОЇ ФУНКЦІОНАЛЬНО АСИМЕТРИЧНОЇ БАКТЕРІАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ЯК СПОСОБУ ОДЕРЖАННЯ БІОПРЕПАРАТІВ ДЛЯ РОСЛИННИЦТВА

РОЗРОБКА БІНАРНОЇ ФУНКЦІОНАЛЬНО АСИМЕТРИЧНОЇ БАКТЕРІАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ЯК СПОСОБУ ОДЕРЖАННЯ БІОПРЕПАРАТІВ ДЛЯ РОСЛИННИЦТВА

Назва:
РОЗРОБКА БІНАРНОЇ ФУНКЦІОНАЛЬНО АСИМЕТРИЧНОЇ БАКТЕРІАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ЯК СПОСОБУ ОДЕРЖАННЯ БІОПРЕПАРАТІВ ДЛЯ РОСЛИННИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,09 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут молекулярної біології та генетики
НЕГРУЦЬКА Валентина Володимирівна
УДК 574:539+577.21
РОЗРОБКА БІНАРНОЇ ФУНКЦІОНАЛЬНО АСИМЕТРИЧНОЇ БАКТЕРІАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ЯК СПОСОБУ ОДЕРЖАННЯ БІОПРЕПАРАТІВ ДЛЯ РОСЛИННИЦТВА
03.00.20 – біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі регуляторних механізмів клітини Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Козировська Наталія Олексіївна,
Інститут молекулярної біології та генетики
НАН України, старший науковий співробітник
відділу регуляторних механізмів клітини.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
cтарший науковий співробітник
Пирог Тетяна Павлівна,
Національний університет харчових технологій
МОН України,
завідувач кафедри біотехнології мікробного синтезу;
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Спірідонова Катерина Василівна,
Інститут молекулярної біології та генетики
НАН України, старший науковий співробітник
відділу генетики клітинних популяцій.
 
 
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка МОН України.
Захист дисертації відбудеться " 20 " червня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03680, м. Київ, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології та генетики НАН України: 03680, м. Київ, вул. Заболотного, 150.
Автореферат розіслано 19 травня 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О. В. Підпала


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема вирощування високих врожаїв екологічно чистої сільськогосподарської продукції є актуальною сьогодні в світі і Україна не є винятком. Болючим питанням для аграрного господарства нашої країни є погіршення екологічного стану орних земель як за рахунок забруднення промисловими відходами, в тому числі і радіаційними, так і надмірного використання мінеральних добрив та пестицидів. Їхні залишки можна знайти в сільськогосподарській продукції, і, як наслідок цього, маємо значний негативний вплив на здоров’я людини. З екологічної точки зору, неконтрольоване використання різноманітного спектра мінеральних добрив та засобів боротьби зі шкідниками та хворобами рослин призводять до зменшення кількості корисних мікроорганізмів у ґрунті, а в цілому – зниження родючості ґрунтів (Дегодюк та ін., 1992; Шикула та ін., 2001).
Одним із заходів, що має сприяти вирішенню цих проблем є створення біопрепаратів, як повної або часткової альтернативи агрохімічним засобам. Біодобрива є безпечними та економічно доцільнішими (Дятлова, 2001; Tanvar et al., 2002).
Перші бактеріальні препарати було застосовано майже сто років тому, але на науковій основі вони створюються із 50-х років. Основною складовою біодобрива є корисні ґрунтові, ризосферні та ендофітні бактерії (Hallman et al., 1997; Vessey, 2003). Найперспективнішими є бактерії, які здатні локалізуватися в тканинах рослини не завдаючи їй шкоди, забезпечуючи її біологічно активними речовинами та попереджаючи проникнення рослинних патогенів (Козировська, 2001).
Найбільш ефективним для обробки посівного матеріалу є використання мікробної маси (живих мікроорганізмів). Проблема життєздатності живої неспо-роутворювальної культури бактерій, які є основою біопрепаратів, вирішується у світовій практиці двома основними шляхами: іммобілізацією на твердих носіях (торфі, стерильному ґрунті, активованому вугіллі, керамічних гранулах) або інкап-суляцією бактерії у м’який біосумісний полімер – альгінат (Bashan et al., 2002). Технологія альгінування бактерій поліпшує не тільки життєздатність, а й їхню конкурентноздатність. Цей підхід надійний, але трудомісткий і має велику собівартість. Недоліками використання бактерій на твердофазних носіях є їхня погана розчинність, суттєве вимивання клітин, невисоке приживлення мікроорганізму, енергетичні витрати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗРОБКА БІНАРНОЇ ФУНКЦІОНАЛЬНО АСИМЕТРИЧНОЇ БАКТЕРІАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ЯК СПОСОБУ ОДЕРЖАННЯ БІОПРЕПАРАТІВ ДЛЯ РОСЛИННИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок