Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ

Загрузка...

МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ / сторінка 3

Назва:
МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Лабораторні імунологічні дослідження проведені у відділенні нейроімунології інституту нейрохірургії (зав. відділенням проф. Лісяний М.І.). Патогістологічні дослідження тканини пухлини, отриманих в результаті оперативного втручання, проводились під керівництвом завідувача відділення патоморфології професора Шамаєва М.І., а також за участю співробітника відділення к.мед.н. Г.А.Шмельової. Імуногістохімічне визначення індексу проліферації (антиген Кі-67) проведені у відділенні патоморфології міської клінічної онкологічної лікарні (зав. відділенням к.мед.н. Захарцева Л.М.). Результати КТ- і МРТ-обстежень хворих з множинними менінгіомами головного мозку вивчені автором під керівництвом завідувача відділення нейрорентгенології Інституту нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова АМН України Робака О.П.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертації були представлені на третьому з’їзді нейрохірургів Росії (червень 2006), доповідались на кафедрі нейрохірургії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, з’їздах нейрохірургів України, на науково-практичних конференціях.
Апробація дисертації проведена на засіданні Вченої Ради інституту нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова АМН України спільно з кафедрою нейрохірургії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, членами Української асоціації нейрохірургів 01.12.2006, протокол № 15.
Публікації. За темою дисертації опубліковано 8 друкованих праць, з них 3 статті у наукових фахових журналах, 2 патенти на винаходи та 3 тез доповідей на зїздах та конференціях.
Об’єм і структура дисертації. Дисертація складається зі вступу, огляду літератури, 5 розділів власних досліджень, підсумку, висновків, списку використаних джерел, додатку. Повний обсяг дисертації 146 сторінок машинопису. Дисертація ілюстрована 40 рисунками і містить 17 таблиць. Список використаних джерел містить 262 найменування, з них 51 – кирилицею та 211 – латиницею.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Матеріал і методи дослідження. Дисертаційна робота виконана на базі Державної установи – Інституту нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України і ґрунтується на результатах хірургічного лікування 75 хворих з множинними внутрішньочерепними менінгіомами, які знаходились на лікуванні в Інституті з 1957 до травня 2006 року і оперовані декілька разів. Всього проаналізовано 105 історій хвороб. Жінок було – 42, чоловіків – 33. Множинними менінгіомами вважали 2 і більше пухлин у одного хворого на момент обстеження. Верифіковані рецидиви менінгіом та продовженого росту менінгіом після часткового видалення для аналізу не брались.
Для аналізу післяопераційних ускладнень і летальності хворих розподілили на дві групи:
Перша група – 20 хв. – з 1957р. до 1983р.
Друга група – 55 хв. – з 1984р. до 2006р.
Вважаємо використання даного розподілу важливим, оскільки з 1982 року в Інституті був встановлений перший комп’ютерний томограф, який замінений у 1985 році моделлю „СРТ-1010”, а з 1990 року – „Somatom CK” (Siemens, Німеччина). В першому періоді для діагностики менінгіом використовували краніографію – 18 хворих, пневмоенцефалографію – 12 хв., каротидна ангіографія – 19 хв., радіоізотопна сцинтіграфія – 5 хв., електроенцефалографія – 16 хв. КТ проведено 45 хворим з використанням контрастного підсилення, МРТ – 28 хворим, 15 з яких з використанням „Магневіста”. Використання контрастної речовини дозволяє виявити дрібні вузли менінгіом при їх ізоденсивному сигналі і виявити інвазію менінгіом в ТМО у вигляді „дурального хвоста”.
Клініко-патогенетичні співставлення дозволили виділити декілька груп хворих з множинними менінгіомами.
По механізму розвитку множинних менінгіом виділили три групи:
1. Первинно-множинні менінгіоми – група хворих, на момент обстеження у яких виявлено дві і більше менінгіоми без зв’язку з нейрофіброматозом 2 типу (НФ2).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок