Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ

МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ / сторінка 5

Назва:
МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

При суб-супратенторіальній локалізації загальномозкові симптоми виявлені у 25% хворих, вогнищеві – у 30% хворих і поєднання цих симптомів – у 45%.
Епілептиформний синдром, як дебют захворювання, в наших спостереженнях був у 5 хворих (6,6%) і проявлявся як з втратою, так і без втрати свідомості. Даний синдром більш характерний для дебюту захворювання при внутрішньомозкових пухлинах, що корелює з даними літератури.
За результатами нейроофтальмологічного обстеження при супратенторіальній локалізації множинних менінгіом застійні диски зорових нервів виявлені у 32,7% хворих, у 14,6% хворих мала місце атрофія зорових нервів (як первинна, так і вторинна). У 52,7% хворих змін на очному дні не виявлено.
При суб-супратенторіальній локалізації множинних менінгіом застійні диски зорових нервів виявлені у 50% хворих, у 20% хворих – атрофія зорових нервів і у 30% хворих змін на очному дні не виявлено.
Отоневрологічне обстеження проведено 75 хворим. У 53 хворих (70%) патологічних змін не виявлено, у 11 хворих (14,6%) був виявлений спонтанний горизонтальний ністагм, у 2 хворих (2,6%) виявлена аносмія і у 9 хворих (12,8%) порушення слуху (одно- і двохстороннє).
Основним методом лікування менінгіом головного мозку є хірургічне видалення. Вибір хірургічного доступу залежав від наступних факторів:
1. Локалізація і розповсюдженість пухлин.
2. Взаємовідношення пухлин з нервами, магістральними судинами, венозними синусами.
3. Джерела кровопостачання пухлини.
4. Наявність кісткових змін (гіперостозу, деструкція).
5. Соматичний стан хворого.
Не у всіх випадках множинних менінгіом вдавалось провести видалення пухлини одним вузлом. При розташуванні пухлин в базальних відділах, при дислокації магістральних артерій і локалізації в парасагітальних ділянках проводили фрагментарне видалення пухлини з обов’язковим візуальним контролем всіх етапів видалення. Всі дії хірурга направлені на збереження цілісності судин, нервів і оточуючої мозкової речовини. Резекцію ділянки мозку проводили тільки в допустимих межах для забезпечення адекватного підходу до пухлини з метою запобігання травматизації мозкової речовини.
Дані клініко-неврологічного та інструментального обстеження надали можливість чітко сформулювати покази до хірургічного лікування. Показами до хірургічного лікування є: вираженість гіпертензійного синдрому та вираженість неврологічної симптоматики, що зумовлена впливом пухлини на мозкову речовину, нерви, судини. Наявність пухлини розмірами до 2,5см вважали асимптоматичною.
Оперативне лікування при суб-супратенторіальному розташуванні менінгіом починали з видалення пухлини (або декількох пухлин), які знаходились супратенторіально з метою запобігання наростання дислокаційних явищ стовбурових відділів. Враховуючи різноманітність патогенетичних механізмів розвитку множинних менінгіом, вважаємо за доцільне використання різних хірургічних тактик при плануванні і проведенні оперативних втручань.
Хірургічне лікування вторинно-множинних менінгіом має свої особливості по відношенню до первинно-множинних менінгіом. За результатами нашого дослідження ці пухлини виникали після декількох оперативних втручань з приводу продовженого росту менінгіоми (від 1 до 5 разів). Множинні менінгіоми у цих хворих з’являлись поряд з місцем видаленої пухлини, а в деяких випадках і на значній відстані. Дані обставини зумовлювали проведення додаткового шкіряно-апоневротичного клаптя з формуванням нового трепанаційного вікна. Оперативне втручання ускладнювалось вираженими рубцевими змінами як шкіряних покровів, так і на ТМО. В таких випадках вона проростала пухлиною, мала велику кількість новоутворених судин, в зв’язку з чим відмічається інтенсивна кровотеча на етапі формування і підйому кісткового клаптя.
Розвиток множинних менінгіом в структурі НФ2 супроводжується поступово наростаючою неврологічною симптоматикою, що пов’язано з домінуванням у неврологічному статусі симптомів ураження як супратенторіальних відділів головного мозку, так і структур задньої черепної ямки (слухові нерви, стовбур мозку).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МНОЖИННІ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНІ МЕНІНГІОМИ: ДІАГНОСТИКА, ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок